07. marca 2017

Šestákov gól vyradil Dunajskú Stredu zo Slovenského pohára

Na snímke Stanislav Šesták.

Na snímke Stanislav Šesták. Foto: TASR/Martin Baumann
Dunajská Streda 7. marca (TASR) - V utorkovom štvrťfinále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2016/17 sa futbalisti FK Poprad postarali o prekvapenie, keď zvíťazili nad domácim fortunaligistom FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:0. Jediný gól stretnutia vsietil už vo 4. minúte bývalý dlhoročný reprezentant Stanislav Šesták.

Snahu favorizovaného DAC-u o vyrovnanie skomplikovalo vylúčenie striedajúceho Zoltána Kontára, ktorého hlavný rozhodca Kružliak po krátkom pobyte na ihrisku poslal v 60. minúte pod sprchy. Účastník druhej najvyššej súťaže spod Tatier napokon udržal tesný triumf a vybojoval senzačný postup, hoci v nadstavenom čase ešte dostal druhú žltú a automaticky červenú kartu jeho brankár Ján Malec.

Šlágrom štvrťfinálového programu bude stredajší duel na Pasienkoch, kde Slovan Bratislava privíta obhajcu trofeje AS Trenčín (úvodný výkop o 18.00 h). Okrem toho sa hrajú aj súboje MFK Skalica - MŠK Žilina (14.30) a ŠKM Liptovský Hrádok - MFK Zemplín Michalovce (15.00).

Štvrťfinále Slovnaft Cupu 2016/17

FK DAC 1904 Dunajská Streda - FK Poprad 0:1 (0:1)
Gól: 4. Šesták. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Štepanovský - Šašinka, Poliaček, Malec, Hatok, Bilas, Palša, ČK: 60. Kontár - 90.+1 Malec po druhej ŽK, 3231 divákov.