Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. apríla 2021

SHMÚ upozorňuje na silný vietor, snehové jazyky aj sneženieNa sneženie upozorňuje SHMÚ najmä v okresoch Banská Bystrica a Brezno, Spišská Nová Ves, v Trenčianskom, Prešovskom a Žilinskom kraji.Zdieľať
SHMÚ upozorňuje na silný vietor, snehové jazyky aj sneženie

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje na silný vietor, na tvorbu snehových jazykov a závejov, ale aj na sneženie v niektorých okresoch Slovenska. Vydal preto do stredy (14. 4.) výstrahy prvého stupňa, informuje o tom na svojom webe.


Výstraha prvého stupňa pred vetrom platí pre Bratislavský kraj, väčšinu Trenčianskeho, Košického, Nitrianskeho a Prešovského kraja, ale aj pre celý Trnavský kraj. SHMÚ upozorňuje, že vietor môže miestami dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu.

Pre niektoré regióny v Banskobystrickom a Prešovskom kraji, ako aj pre Žilinský kraj platí výstraha pred vetrom na horách. V polohách nad približne 1500 metrov môže vietor miestami dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu.

Na sneženie upozorňuje SHMÚ najmä v okresoch Banská Bystrica a Brezno, Spišská Nová Ves, v Trenčianskom, Prešovskom a Žilinskom kraji. Napadnúť môže miestami od desiatich do 30 centimetrov snehu. Tvoriť sa môžu aj snehové jazyky a záveje.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lekárnici neodporúčajú preventívne užívanie Acylpyrinu po očkovaní
<< predchádzajúci článok
Židovská obec vyjadrila kritiku Ružomberku za udelenie ceny Andreja Hlinku popieračovi holokaustu

SHMÚ upozorňuje na silný vietor, snehové jazyky aj sneženie - diskusné fórum čitateľov