13. apríla 2008

Situácia v Západnej konferencii NBA sa zdramatizovala

Sobotňajší večer v zámorskej basketbalovej NBA nepriniesol ohľadom posledných dvoch postupových miest do vyraďovacej fázy súťaže žiadne novinky. Naopak, situácia v Západnej konferencii sa ...

WASHINGTON 13. apríla (WEBNOVINY) - Sobotňajší večer v zámorskej basketbalovej NBA nepriniesol ohľadom posledných dvoch postupových miest do vyraďovacej fázy súťaže žiadne novinky. Naopak, situácia v Západnej konferencii sa zdramatizovala, keďže Denver prehral v Utahu a Golden State si poradilo doma s Clippers. Oba tímy tak majú dva zápasy pred koncom zhodnú bilanciu. Na Východe sa mohla Atlanta tešiť z definitívneho postupu vďaka prehre Indiany s Charlotte, Hawks však nestačili doma na Boston a pred záverečnými dvoma duelmi základnej časti majú pred Pacers stále dvojzápasový náskok. Jazz bojujúci o výhodu domáceho prostredia v prvom kole play off začali súboj s Nuggets 16-bodovým náskokom, do polčasu oň však prišli a po prestávke museli budovať vedenie od začiatku. To sa im podarilo, bodový rozdiel medzi tímami neustále narastal a domáce mužstvo napokon zvíťazilo vysoko 124:97. Trénera i fanúšikov "jazzmenov" vystrašil faul Carmela Anthonyho na tvorcu hry Derona Williamsa, ktorý po ňom v závere tretej časti hry zostal ležať na ihrisku. Anthony si po tomto zákroku vypočul na svoju adresu z hľadiska množstvo vulgárnych výrazov, tréner Nuggets George Karl však svojho zverenca po zápase bránil: "Bol to hrubý zákrok, určite však nie úmyselný. Som si istý, že Melo nechcel Derona zraniť." Jazz si zatiaľ svoju výhodu domáceho prostredia v úvodnom kole play off udržali a v ďalších zápasoch im určite pomôže aj mladý rozohrávač, ktorého zranenie pravdepodobne nebude mať dlhodobejší charakter. Náskok z úvodu zápasu stratilo aj Golden State, duel proti LA Clippers však takisto ako Jazz dokázali dotiahnuť do víťazného konca. Warriors sa tak po na pohľad beznádejnej situácii po prehre vo vzájomnom súboji s Denverom môžu dostať do situácie, keď budú mať postup vo vlastných rukách. O všetkom rozhodnú posledné dva zápasy oboch tímov, keď Warriors najprv cestujú do Phoenixu a základnú časť ukončia doma so Seattlom, Nuggets čaká ťažký duel pred vlastnými divákmi s Houstonom a takisto doma s Memphisom. Práve na Houston sa upierajú oči fanúšikov oaklandského tímu, Rockets totiž bojujú o divízny titul a výhodu domáceho prostredia v prvom kole play off. "Všetci by sme mali zavolať našim priateľom v tíme Rockets, aby do toho dali v nedeľu všetko. Houston musí zajtra povzbudzovať celá oblasť Mexického zálivu, všetci sme teraz jednoznačne fanúšikmi texaského tímu," upieral svoj zrak na nedeľňajší duel Al Harrington. Na Východe dokázala Atlanta vzdorovať Bostonu výraznejšie iba v tretej časti hry, tím z Massachusetts mal inak duel pevne vo svojich rukách a zvíťazil 99:89. Hawks si tak ešte nevydýchli, aj keď ich pozícia pred záverečnou dvojicou duelov je stále viac ako nádejná. Po stretnutí pravdepodobných súperov v prvom kole vyraďovacej časti súťaže chválila väčšina hráčov Bostonu Sama Cassella, ktorý strelil 20 bodov, z toho 15 v poslednej 12-minútovke. Pacers zbabrali duel s Charlotte, keď im nepomohlo ani 37 bodov Dannyho Grangera a prehrali 103:107. Premeškali tak jedinečnú možnosť priblížiť sa svojmu konkurentovi z Georgie na rozdiel jediného zápasu. Pacers sa tak okrem svojej neomylnosti v stretnutiach vo Washingtone a doma s New Yorkom budú musieť spoliehať aj na dve prehry Hawks s Orlandom a v Miami. Výsledky - sobota: Indiana - Charlotte 103:107 Najviac bodov: Granger 37, Dunleavy 22, Foster a Diener po 10 - Jason Richardson 26, Dudley 19, Felton 18 (12 asistencií), štvrtiny: 33:32, 19:25, 22:27, 29:23, 14 265 divákov Atlanta - Boston 89:99 Najviac bodov: J. Johnson 21, Horford (11 doskokov) a Josh Smith po 17 - Garnett 24, Cassell 20, R. Allen a Pierce po 14, štvrtiny: 22:30, 22:25, 30:19, 15:25, 20 098 divákov Washington - Philadelphia 109:93 Najviac bodov: Jamison 25 (13 doskokov), Arenas 20, Stevenson 19 - Iguodala 22, A. Miller 16 (10 asistencií), W. Green a T. Young po 15, štvrtiny: 23:30, 34:23, 18:31, 34:9, 20 173 divákov Memphis - Minnesota 105:114 Najviac bodov: Conley 25, Gay 22, Warrick 16 - McCants 23, Snyder 22 (11 doskokov), A. Jefferson 21 (10 doskokov), štvrtiny: 25:43, 30:19, 22:27, 28:25, 14 873 divákov Milwaukee - New Jersey 98:111 Najviac bodov: D. Mason 18, B. Simmons 15, Sessions (13 asistencií) a Redd po 12 - R. Jefferson 24, V. Carter 21 (10 asistencií), Nachbar 15, štvrtiny: 27:26, 26:28, 19:30, 26:27, 18 717 divákov Utah - Denver 124:97 Najviac bodov: R. Brewer, Okur (15 doskokov) a Boozer po 20 - Iverson 28, C. Anthony 22, Kleiza 12, štvrtiny: 40:25, 22:34, 28:20, 34:18, 19 911 divákov Portland - Dallas 108:105 Najviac bodov: Roy 23, Aldridge 22, Jack 19 (10 asistencií) - Nowitzki 28, E. Jones 16, Bass 12, štvrtiny: 37:21, 27:29, 23:30, 21:25, 19 980 divákov Sacramento - New Orleans 94:91 Najviac bodov: Artest 22, Salmons 18 (11 doskokov), Garcia 16 - David West 30 (15 doskokov), Stojakovič 18, Paul 14 (12 asistencií), štvrtiny: 26:27, 26:22, 16:24, 26:18, 14 965 divákov Golden State - Los Angeles Clippers 122:116 Najviac bodov: S. Jackson 28, B. Davis 25, M. Ellis a A. Harrington po 17 - Mobley 30 (10 doskokov), Thornton 25 (11 doskokov), Maggette 22, štvrtiny: 42:26, 26:35, 25:23, 29:32, 19 706 divákov SITA

Chelsea sa v závere sezóny bude spoliehať na Hilária
Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 25. kola futbalovej Corgoň ligy 2007/2008