28. decembra 2011

Skalica desiatimi gólmi strápnila Slovan

Stretnutie medzi prvým a druhým tímom slovenskej extraligy sa skončilo jednoznačným víťazstvom tímu zo Záhoria. HK 36 Skalica - HC Slovan Bratislava 10:0 (3:0, 4:0, 3:0) Góly: ...

bez nazvu SKALICA 28. decembra(WEBNOVINY) - Stretnutie medzi prvým a druhým tímom slovenskej extraligy sa skončilo jednoznačným víťazstvom tímu zo Záhoria.

HK 36 Skalica - HC Slovan Bratislava 10:0 (3:0, 4:0, 3:0)

Góly: 2. T. Višňovský (Lušňák), 5. Lušňák (Obdržálek, Kloz), 15. Šmach (Holovič, M. Šátek), 21. J. Hruška (Pálffy, R. Školiak), 34. Vyrúbalík (R. Školiak, Pálffy), 35. Klejna (T. Mikúš), 36. Šmach (Pálffy, J. Hruška), 47. J. Hruška (Pálffy, Vyrúbalík), 50. Šmach (J. Hruška, R. Školiak), 52. R. Školiak (Pálffy, J. Hruška)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Šefčík, Výleta, 4100 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Kloz, Srnec, I. Jankovič, Gula, T. Magušin - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, T. Višňovský, Lušňák - Kutálek, Holovič, M. Šátek - Klejna, R. Konečný, T. Mikúš
Slovan: Konrád (34.-40. Orčík) - Švarný, Štajnoch, P. Frühauf, Ďatelinka, Jass, Dobroň, L. Kozák - Šatan, Lipiansky, M. Bartánus - Preisinger, Kukumberg, D. Skokan - Bulík, M. Macho, M. Bakoš - D. Buc, M. Sloboda

I. tretina

Radosť Michala Klejnu z HK 36 Skalica (vpravo) po šiestom góle v zápase 33. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HK 36 Skalica a HC Slovan Bratislava. Skalica, 28. december 2011. Foto: SITA/Martin MedňanskýStretnutie medzi prvými lídrami extraligovej tabuľky začalo podľa očakávania v rýchlom tempe a ofenzívnou hrou.

Skaličania sa ujali vedenie už v 2. min presným zásahom T. Višňovského a o tri minúty neskôr pridal druhý gól Lušňák do odkrytej bránky hostí.

Slovan sa však nenechal zaskočiť a naďalej hral so Skaličanmi vyrovnanú partiu. Po tlaku domáceho mužstva a vylúčení na strane belasých sa do príležitosti dostal Šátek a aj s trochou šťatia prekonal Konráda pomedzi betóny - 3:0. Už o dve minúty neskôr mohol prvý útok Slovana skorigovať, ale Lakosil napokon nemusel zasahovať.

II. tretina

Prvý gól v druhej tretine prišiel ešte rýchlejšie ako v prvom dejstve, keď už v 34. sekunde skóroval J. Hruška po spätnej prihrávke Pálffyho. V ďalšom priebehu hry boli skalickí hráči aktívnejší a ojedinelé útoky hostí dokázal Lakosil bez väčších problémov zneškodniť. Od 34. min pokračoval skalický gólostroj, keď postupne sa do streleckej listiny zapísali Vyrúbalík, Klejna a Šmach. Hosťom pritom nepomohla ani výmena brankára.

III. tretina

Transparent fanúšikov počas zápasu 33. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HK 36 Skalica a HC Slovan Bratislava. Skalica, 28. december 2011. Foto: SITA/Martin MedňanskýAni v III. tretine sa hráčom Slovana, v bránke opäť s Konrádom, nedarilo nájsť recept na skalickú obranu. Skaličania pokračovali v ofenzívnej hre a skóre v ich prospech narastalo.

Už na 8:0 zvýšil pred vypredaným štadiónom J. Hruška a v 50. min pridal ďalší gól Šmach po peknej spolupráci so R. Školiakom. Vytúžený desiaty gól dosiahli domáci v 52. min, dosiahol ho R. Školiak po prihrávke Pálffyho. Ten si na svoje konto pripísal spolu päť asistencií.

Slovan naposledy inkasoval desať gólov sezóne 2006/2007, keď v januári 2007 podľahol na domácom ľade Dukle Trenčín 1:10.