26. marca 2009

Skalica si vynútila siedmy zápas so Slovanom

Hokejisti HK 36 Skalica odvrátili prvý finálový mečbal Slovana Bratislava a po štvrtkovom víťazstve 3:1 na domácom ľade si vynútili rozhodujúci siedmy zápas semifinále Slovnaft extraligy, ktorý sa bude ...

SKALICA 26. marca (WEBNOVINY) - Hokejisti HK 36 Skalica odvrátili prvý finálový mečbal Slovana Bratislava a po štvrtkovom víťazstve 3:1 na domácom ľade si vynútili rozhodujúci siedmy zápas semifinále Slovnaft extraligy, ktorý sa bude hrať v sobotu 28. marca v Samsung Arene v Bratislave.

Po vyrovnanom priebehu rozhodla Skalica o svojom víťazstve v druhej polovici druhej dvadsaťminútovky.

Žigmund Pálffy strelil v zápase gól a na ďalší asistoval, svoju šnúru s minimálne bodom v stretnutí tak natiahol už na 24 duelov. Počas série si pripísal na svoje konto 21 gólov a 22 presných asistencií. Naposledy vyšiel naprázdno 13. januára s Košicami. V semifinále proti Slovanu dal doteraz 4 góly a pridal 9 asistencií.

HK 36 Skalica - HC Slovan Bratislava 3:1 (1:1, 2:0, 0:0) - stav série 3:3
Góly: 4. J. Mikúš (R. Hartmann, Pálffy), 34. T. Višňovský (Zálešák, Ďurák), 38. Pálffy (Hranáč) - 12. Döme (Uram, Kukumberg)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, J. Konc - M. Novák, Mášik, 4095 divákov

Hoci hokejisti Skalice mali v úvode puk na svojich hokejkách častejšie, do väčšej šance sa nedokázali dostať. Slovan bol v prvých minútach strelecky aktívnejší. Ako prví sa dočkali domáci, v 4. min našiel ideálne Hartmann Juraja Mikúša, ktorý svojim šiestym gólom v sérii švihom z prvej čistej šance prestrelil Hoviho. Slovan mohol vyrovnať v 8. min, najskôr trafil Kukumberg konštrukciu bránky, potom strieľanú prihrávku rovnakého hráča umiestnil do bránky Döme, po vyše päťminútovej konzultácii s videorozhodcom však arbitri presný zásah neuznali. Döme sa predsa len radoval o štyri minúty, keď sa najlepšie zorientoval v blízkosti Rybára - 1:1. V šiestom zápase série sa už nehral tak ofenzívny hokej ako v jej úvode, mužstvá mysleli najmä na pozornú obranu. Každý vedel, že prípadná chyba môže znamenať stratu nádejí. Oba tímy si vypracovali niekoľko šancí, ale brankári si dávali pozor. Po polovici zápasu Skalica nevyužila presilovku, vylúčený Hujsa už bol na ľade, keď sa puk dostal k Višňovskému, ktorého strela trafila žŕdku a odtiaľ sa odrazila do Hoviho a do siete - 2:1. Nabudení domáci potom nevyužili 97-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. V 38. min zabudla obrana Slovana na útočnej modrej na Pálffyho, ktorého skvele vysunul Hranáč a skalický kanonier zoči-voči Hovimu použil krátky bekhendový blafák a poslal svoj tím do dvojgólového vedenia.

Slovan bol v tretej tretine aktívnejší, tlačil sa ku skalickej bránke, ale mohol v 45. min aj inkasovať, keď sa Pálffy mazácky zbavil Bohunického, ale z druhého súboja s Hovim víťazne nevyšiel. Hra mala spád, domáci sa snažili dostávať puk čo najďalej od svojej bránky. Skaličania bojovali o každý puk a Slovan k ničomu nepúšťali. Záhoráci už výhru udržali aj pri power play Slovana a séria sa opäť sťahuje do Bratislavy.