24. novembra 2009

Skalica zdolala Poprad

Predohrávka 31. kola základnej časti Slovnaft extraligy: HK 36 Skalica - HK Poprad 5:2 (1:0, 2:1, 2:1) Góly: 4. Pálffy (Gründling), 26. Jarolín (R. Hartmann, Pálffy), 29. Jarolín ...

SKALICA 24. novembra (WEBNOVINY) - Predohrávka 31. kola základnej časti Slovnaft extraligy:

HK 36 Skalica - HK Poprad 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Góly: 4. Pálffy (Gründling), 26. Jarolín (R. Hartmann, Pálffy), 29. Jarolín (R. Hartmann, Kocák), 46. Lušňák (F. Novák), 54. Kutálek - 37. Škovira (Igor Majeský, Klouda), 48. Šechný (M. Škovira)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Zálešák (Skalica) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Horínek, Tvrdoň, 1821 divákov

Skalica: Falter - Grűndling, R. Jendek, Škápik, M. Výborný, Škadra, Beňa, Gula - Pálffy, Zálešák, T. Višňovský - Kutálek, R. Školiak, D. Pašek - Kocák, Jarolín, R. Hartmann - Lušňák, F. Novák, Šátek
Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, M. Žemba, Michal Segľa, Kramár, Bartoň, Jelínek - Škovira, Klouda, P. Svitana - Marcel Haščák, Šechný, Lapšanský - P. Segľa, Rataj, Buc - Mašlonka, Čížek, Igor Majeský

Utorňajší duel Skalice a Popradu sa hral pred skromne zaplnenými skalickými tribúnami. Už v 2.min sa o rozruch postaral Škadra, keď sa mu podarilo trafiť žŕdku popradskej bránky. Úspešného zásahu sa domáci dočkali o dve minúty neskôr , keď Pállfy z kruhov prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a otvoril skóre. ďalší priebeh úvodnej tretiny sa niesol už len v znamení nepremenených šancí - v presilovke Falter len o vlások unikol gólu z hokejky Šechného, na druhej strane bol na Šimonoviča po prihrávke od Pálffyho krátky Zálešák.

V drihom dejstve privádzal do zúfalstva Popradčanov domáci Jarolín, ktorý si na Šimonovičovi zgustol až dvomi gólmi. V 26. min po prihrávke od Hartmanna nezaváhal a z prvej skóroval upravil na 2:0, v 28. min oblúčikom prehodil puk za chrbát popradského brankára. Jarolín dosiahol oba góly v presilovke. Domácim gólová radosť zachutila a na Šimonoviča pálili hlava-nehlava, o čom svedčí aj počet striel v II. tretine v pomere 15:6. V 37. min si Zálešák od hlavného rozhodcu vyslúžil trest 2+10 min za napadnutie hlavy a krku a tak mali aj Popradčania možnosť uspieť v presilovke. Tak sa aj stalo - Škovira poslal puk popri ľavej žŕdke do skalickej brány a znížil na 3:1.

Ani tretia dvadsaťminútovka nebola chudobná na góly - v 46. min inkasoval Šimonovič už štvrtý gól, tentoraz z hokejky mladého Lušňáka, ktorý ho prekonal strelou pomedzi betóny. Odpoveď "kamzíkov" prišla bleskovo - o 2 minúty neskôr skalická obrana zabudla na Šechného a ten podobne ako predtým Jarolín oblúčikom poslal puk do skalicej bránky. V 54. min zachytil rozohrávku Popradu Kutálek a zoči-voči Šimonovičovi upravil na konečných 5:2.

Martin Pešout (asistent trénera Skalice): "Nadviazali sme na predchádzajúci dobrý výkon z minulého zápasu a konečne sa nám darilo aj vyhrať. Využili sme dve presilové hry a následne si s prehľadom ustrážili výsledok. S predvedenou hrou som spokojný."

Július Pénzeš (tréner Popradu): "Bol to nevydarený zápas. Pre rôzne zranenia a chorobám sme museli sme premiešať zostavu a šancu dostali aj mladí hráči. Mrzí má, že tento priestor, ktorý dostali, využívali málo. Skalica bola lepšia - vytvorila si viac šancí a vyhrala zaslúžene." SITA

FUTBAL-LM: Barcelona zvládla šláger, Liverpool končí