12. októbra 2007

Skalica zdolala Trenčín

BRATISLAVA 12. októbra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 14. kola a dohrávky 3. kola hokejovej Slovnaft extraligy: 14. kolo: SkiPark MHK Kežmarok - HC Košice 3:2 po predĺžení (1:0, 1:0, 0:2 - ...

BRATISLAVA 12. októbra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 14. kola a dohrávky 3. kola hokejovej Slovnaft extraligy:

14. kolo:
SkiPark MHK Kežmarok - HC Košice 3:2 po predĺžení (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Góly: 17. Fedor (Slaninák), 35. Kall (P. Gajdoš), 65. Gábriš (Strapko, Šechný) - 43. Kmiť (Šimurda), 56. Špilár (Javín)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš - Gajan, Grečko, 2350 divákov
Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, Sadiki, Žemba, Kall, Brejčák - Martin Slovák, Šechný, Drotár - Pavol Segľa, Palovčík, Zlocha - Frank, Klein, Fedor - P. Gajdoš, S. Pavličko, Slaninák
Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, Špelda, Valentín - Šimurda, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, Pleva, Rudolf Huna - Michel Miklík, Michal Lukáč, M. Bartánus
Domáci pripravili na Košice účinnú taktiku, keď výborne pokrývali stredné pásmo. Taktika Kežmarku dlho vychádzala, navyše mu skvele zachytal brankár Klempa, ktorý zlikvidoval viaceré čisté šance hostí. V 17. min z rýchleho protiútoku potešil vypredané tribúny Fedor. Kežmarský kapitán strelil po individuálnej akcii svoj prvý gól v sezóne. Hostia aj naďalej zahadzovali svoje šance. V 27. min spálil tutovku Špilár, ktorý bol sám pred Klempom, ale dlho špekuloval a napokon trafil iba betón popradského brankára. V 35. min zatlačili domáci hostí do ich obrannej tretiny, prehustený priestor prestrelil spomedzi kruhov bývalý košický obranca Kall - 2:0. Košiciam sa podarilo v 43. min znížiť, keď pri oslabení Kmiť po Šimurdovej akcii pretlačil puk za Klempu. Hneď po góle mohol vrátiť Kežmarku dvojgólový náskok Palovčík, domáci útočník však trestné strieľanie nepremenil. Rovnako nepochodil na opačnej strane v 53. min Faith. Hosťom sa napokon v dramatickom zápase podarilo vyrovnať, v prečíslení trafil presne Špilár. V predĺžení sa hral otvorený hokej, rozhodlo sa 18 sekúnd pred koncom, keď Špelda nedokázal pri oslabení troch proti štyrom vyhodiť puk a Gábriš trafil z kruhu presne - 3:2.
Hlasy:
Miroslav Ihnačák (tréner Kežmarku): "Zápas mal od začiatku vysoké tempo a nasadenie, prvú tretinu sme vyhrali 1:0. Vytvorili sme si šance. V druhej tretine sme hrali od tlakom, podržal nás výborne chytajúci brankár Klempa. V treťom dejstve súper využil naše chyby a stav vyrovnal na 2:2. V predĺžení sme mali šťastie a pred koncom sa nám podarilo dať víťazný gól. Musím poďakovať chlapcom za vynikajúcu bojovnosť."
Ján Šterbák (tréner Košíc): "Bol to pekný hokej, na Kežmarok sme sa pripravovali. Hokej bol rýchly a dynamický. Je nám len ľúto, že sme nezískali v Kežmarku nejaké body, o ktoré sme prišli netaktickou chybou. V závere sme mali trochu smolu, super nás potrestal. Zápas mal všetky atribúty moderného hokeja, samozrejme, že k výsledku prispela aj skutočnosť, že Kežmarok má menšie ihrisko. Blahoželáme súperovi, ktorý v domácom prostredí podal pekný výkon."

MsHK Žilina - HK Aquacity ŠKP Poprad 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly: 39. Jánoš (Fadrný, P. Mikuš), 43. Kontšek (Krajči, Pulpán) - 16. V. Král (Jasovský, Dora), 23. Jasovský (Halaj, V. Král), 44. D. Vrbata (Jarolín, A. Kroták), 60. D. Vrbata (A. Kroták, Jarolín)
Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - M. Valach, Gašparík, 1695 divákov
Žilina: M. Laco - Kusovský, Kučný, Juraj Liška, P. Mikuš, Kudrna, Pulpán - Krajči, R. Stantien, Paroulek - P. Sivák, Fadrný, Jánoš - L. Havel, Lelkeš, Kontšek - Valášek, Sikorčin, Drábek
Poprad: Melicherčík - Michal Segľa, Fabian, Kasík, Dora, Bambúch, Korenko, E. Piatak - D. Vrbata, Jarolín, A. Kroták - Jasovský, Halaj, V. Král - Buc, Jabrocký, Svitana - Ficko, Lapšanský, Marcel Haščák
Žilinčania v treťom zápase v rade s tímom z východného Slovenska začali aktívnejšie. Mali niekoľko streleckých príležitostí a dokonca v 7. min krátku výhodu presilovky piatich proti trom. Inkasovali však pri vylúčení Kučného, keď Jasovský po 49 sekundách početnú prevahu využil - 0:1. Úvod druhého dejstva patril opäť domácim, ktorí roztočili pred mladým popradským brankárom Melicherčíkom doslova kolotoč, ale gól sa im vsietiť nepodarilo. Prišla 23. min a boli to Popradčania, ktorí opäť po chybe v zadných radách Žiliny vsietili druhý gól - 0:2. Žilinčania pridali, strely Jánoša, Drábeka aj Parouleka však zostali bez gólového efektu. Presadili sa až v závere druhej tretiny, keď pri vylúčení Jabrockého na modrej stojaci "obranca " Jánoš vsietil kontaktný gól. Úvod záverečného dejstva výborne vyšiel domácemu mužstvu, keď Kontšek v 43. min využil presnú prihrávku Krajčiho - 2:2. O 34 sekúnd už Poprad opäť viedol, Vrbata strelou z ľavého kruhu vymietol pavučinu Lacovej bránky - 2:3. Obaja súperi mali následne šancu na strelenie gólu pri početnej výhode, ale neuspeli. Tridsať sekúnd pred treťou sirénou odišiel M. Laco na striedačku a počas powerplay dal bodku za stretnutím druhým gólom v zápase Vrbata.
Hlasy:
Richard Turaz (asistent trénera Žiliny): "Podali sme počas celého zápasu snaživý výkon. Najmä v prvej a druhej tretine sme mali dostatok streleckých príležitostí, ale bránka akoby bola pre nás zakliata. Podarilo sa nám vsietiť kontaktný gól, ale inaksovali sme z protiútokov. Hlavne ten tretí nás položil a my sme naň nedokázali odpovedať. V stretnutí nám nevychádzali presilové hry, aj preto sme bohužiaľ prehrali."
František Hossa (tréner Popradu): "Vedeli sme, že na stretnutie nesmieme nastupovať s útočnou taktikou proti skúseným žilinským hráčom. Vydržali sme v oslabeniach, boli sme trpezliví v obrane a z protiútokov sme dávali góly, čo bol základ nášho úspechu v tomto stretnutí."

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 17. Hrtús (F. Novák), 22. T. Višňovský (Hollý, R. Hartmann), 60. J. Mikúš
Vylúčení: 5:12 na 2 min, navyše: A. Kollár, Pardavý 10 min za nešp. správanie, Fatyka (všetci Trenčín) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko - Šefčík, Müllner, 3200 divákov
Skalica: Kučera - V. Vlk, Gründling, Škadra, Šille, M. Ivičič, Gula, Priechodský, Škápik - J. Mikúš, R. Školiak, R. Hartmann - T. Višňovský, Hollý, Šátek - Hrtús, F. Novák, Malík - Kocák, D. Pašek
Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, Bobček, Lintner, Osina - Čacho, Húževka, Pardavý - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Marcel Hanzal, Trochta, Marek Haščák - S. Saliji, Kóňa, V. Kútny, 25. Baláž
Skalica v zostave bez Žigmunda Pálffyho a v bránke s Kučerom začala duel proti lídrovi tabuľky takticky a hlavne disciplinovane. Už v 2. min našiel T. Višňovský Šáteka, ale puk z jeho hokejky trafil Hálu. Rovnako pochodil na druhej strane Pardavý, ktorého strelecký pokus skončil na Kučerovi. V úvodnom dejstve sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Obaja gólmani sa na nedostatok práce sťažovať nemohli. Skaličania v 15. min nevyužili presilovku o dvoch hráčov, no v 17. min sa presadil premiérovým gólom v sezóne Hrtús, ktorý sa najlepšie sa zorientoval pred hosťujúcou bránkou - 1:0. Na začiatku druhej tretiny pokračovali Skaličania v presilovke a T. Višňovský z medzikružia strelou zápästím poslal puk pomedzi betóny Hálu do bránky - 2:0. Počas celého dejstva mali domáci viac z hry, zásluhu na tom majú najmä nedisciplinovaní hráči súpera, Pardavý a A. Kollár inkasovali za nešportové správanie desaťminútové tresty. Následné presilovky, aj o dvoch mužov, však domáci nevyužili. Následne sa viackrát zákrokmi blysol Kučera, ktorý zneškodnil nájazdy S. Salijiho, Mareka Haščáka a Čacha. V 36. min mohol Hartmann zvýšiť už na rozdiel troch gólov, ale po otočke trafil len do dobre postaveného Hálu. V 39. min Kučera pekným zákrokom vychytal Čacha. V poslednom dejstve sa zaskvel brankár Kučera, ktorý si poradil so šancami Kollára i Baláža. Na druhej strane zase Hála nedovolil skórovať Hartmannovi, Školiakovi či Kocákovi. Aj v tretej tretine pridali domáci gól, keď 36 sekúnd pred koncom zápasu pri power play hostí do prázdnej brány tvrdou strelou zo stredného pásma skóroval útočník Juraj Mikúš.
Hlasy:
Slavomír Chlebec (asistent trénera Skalice): "Podali sme vysoko taktický, bojovný výkon. Treba chlapcom poďakovať za enormnú snahu. Vedeli sme, že súper nie je na prvom mieste náhodou. Pripravili sme sa zodpovedne. Vypäté situácie boli zbytočné. Hokej sa hrá na ľade, sú tam horúce hlavy, ale ja si myslím, že sme to zvládli na výbornú. Za to chcem ešte raz chlapcom poďakovať."
Antonín Stavjaňa (tréner Trečína): "Bez gólu sa vyhrať nedá... Pozitívum treba hľadať dnes iba v tom, že sme boli úspešní v oslabeniach."

MHk 32 L. Mikuláš - HKm Zvolen 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 0:1, 2:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 47. Pupák (Petran), 60. Marek Hovorka - 12. Klouda (Hvila, L. Čierny), 32. F. Turek (Krayzel, Babka), rozhodujúci sam. nájazd Klouda
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia 1:0, rozhodovali: Pavlovič - Mášik, Jankovič, 1730 divákov
L. Mikuláš: Falter - Petran, M. Školiak, M. Grman, D. Rehák, M. Droppa, Hyben, Rúfus, Smolka - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - F. Zúbek, Holečko, Blaščík - Pohanka, Marek Hovorka, Pupák - Ulehla, Bulík, M. Oravec
Zvolen: Kostúr - Babka, Štork, L. Čierny, P. Frühauf, Cebák, Dlouhý, Juraško, Ondruška - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Hvila - J. Čierny, Jurík, Paciga - Dubec, M. Chovan, Kubenko
Obe mužstvá si až príliž uvedomovali dôležitosť tohto stredoslovenského derby, ktorým sa chceli odraziť z tabuľkového dna. Na všetkých aktéroch bola zjavná nervozita, ktorá im zväzovala ruky. Puk mali na hokejkách predsa len častejšie skúsenejší hostia, skóre otvoril v 12. min v presilovke Klouda, ktorý sa na hranici bránkoviska dobre zorientoval a dorazil za Faltera padajúci puk. Vzápätí v oslabení nevyužil brejk Richard Huna. Pred prvou sirénou naservíroval aktívny Hovorka puk Pohankovi, ale aj túto situáciu vyriešil pozorný Kostúr. V rozháranom druhom dejstve sa všetko gólovo podstatné udialo v 32. min. Zvolenčania opäť využili presilovku, keď na konci akcie stál český legionár Turek - 0:2. Liptáci nepadli do kolien a v záverečnom dejstve sa statočne pasovali o svoj osud. V 47. min znížil pohotový Pupák. Vzápätí mali stopercentné šance bratia Hunovci - Richarda vychytal Kostúr a Róbertovi bola malá aj prázdna bránka. Keď sa už zdalo, že si hostia ustrážia tesné víťazstvo v riadnom hracom čase, keďže záverečné minúty dohrávali domáci oslabení, počkal si na svoju príležitosť Hovorka a 24 sekúnd pred treťou prestávkou vyrovnal. Predĺženie neprinieslo nič podstatné a v záverečných nájazdoch boli úspešnejší Zvolenčania, keď rozhodujúci gól zaznamenal Klouda.
Hlasy:
Ján Majdek (tréner Liptovského Mikuláša): "Proti skúseným Zvolenčanom sme chceli hrať celoplošne a aktívne, čo sa nám v podstate darilo. Škoda dvoch inkasovaných gólov v oslabeniach. V oboch prípadoch sa puk pre nás smolne odrazil na hokejky hostí. Chlapci bojovali celých 60 minút, za čo im úprimne ďakujem. Oplatilo sa, aj keď v záverečnej penaltovej lotérii bol šťastnejší súper."
Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Po sérii nepríjemných výsledkov sme tentokrát obetovali hokejovú krásu. Vychádzali sme z obrany. Až na nezmyselnú hrúbku v 60. minúte počas našej presilovky, nemôžem nikomu prakticky nič vytknúť. Zapláť Pán Boh, stála nás iba bod."

HK Ardo Nitra - MHC Martin 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Góly: 1. L. Říha, 5. Podstavek (S. Hriňa), 22. M. Beran (Török, L. Říha), 56. M. Beran (L. Říha, Vantroba), 57. Važan (Podstavek)
Vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Husička (ČR) - Orolin, Horínek, 3091 divákov
Nitra: Konrád - B. Majeský, R. Lukas, Burian, Špila, Suur, Pelikovský, Galko, Vojta - Ľ. Kolník, T. Chrenko, Uhnák - Valach, M. Chrenko, Dornič - Raček, M. Štefanka, Gálik - H. Ručkay, J. Ručkay, G. Saliji
Martin: Lakosil - Klepáč, J. Polák, S. Hriňa, Vantroba, I. Ďatelinka, Kolba - L. Říha, M. Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Važan - Džerinš, J. Mihálik, Markovič - Pokrivčák, P. Tabaček, Trokan
Pod Zoborom mali hostia raketový nástup a už v siedmej sekunde sa dostali po najrýchlejšom góle extraligy do vedenia, keď sa na pravej strane uvoľnil Říha a strelou po ľade prekonal Konráda. Martinčania boli aktívnejší, lepšie korčuľovali aj kombinovali a v 5. min zvýšil na 0:2 krásnym blafákom Podstavek, ktorý potrestal zlé striedanie Nitry. Jedinú šancu domáceho kolektívu priniesla 13. min, príležitosť T. Chrenka však pozorný Lakosil zneškodnil. Obraz hry sa nezmenil ani v prostrednej časti hry. V 22. min počas vylúčenia Dorniča skóroval aktívny Beran a bolo 0:3. Na opačnej strane tutovku Štefanku zlikvidoval pravým betónom Lakosil. V závere druhého dejstva Nitrania nevyužili ani viac ako minútovú presilovku o dvoch hráčov. Katastrofálny výkon domácich pokračoval aj v tretej tretine, keď si dokonca ani pri niekoľkých presilovkách nedokázali vypracovať vyloženú gólovú príležitosť. Hráči MHC bez problémov kontrolovali priebeh a v 56. min Říha ponúkol gól na zlatom podnose Beranovi, ktorý pohodlne pridal štvrtý gól svojho mužstva. Strelecký účet zápasu uzavrel tri minúty pred sirénou sa po samostatnom nájazde Važan.
Hlasy
Jan Neliba (asistent trénera Nitry): "Vedeli sme, že Martin má kvalitné mužstvo. Zápas ovplyvnil úvod, keď sme po dvoch chybách rýchlo prehrávali 0:2. Potom sme hrali veľmi kŕčovito a musím priznať, že súper bol dnes korčuliarsky lepší."
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Chceli sme v Nitre ustáť počiatočný tlak domácich, čo sa nám aj podarilo. Z našej strany to bol discisplinovaný a taktický výkon a myslím si, že sme vyhrali úplne zaslúžene."

Dohrávka 3. kola:
HK VSR SR 20 - HC Slovan Bratislava 2:5 (2:2, 0:0, 0:3)
Góly: 7. Čaládi (Marek Slovák), 12. Beňa (M. Bališ) - 1. Hujsa (Uram, J. Chovan), 20. Srdínko (Uram, Kapuš), 43. Hreus (Lažo, Devečka), 46. Kapuš (Uram, Kuľha), 48. Baček (Šiffalovič, Gráčik)
Vylúčení: 10:9 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Halecký - M. Novák, Brath, 2237 divákov
HK VSR SR 20: Hiadlovský - M. Bališ, Beňa, Ďaloga, Zukal, Krajčík, J. Mikuš, Novajovský - Čaládi, Marek Slovák, Smotrila - M. Jurík, O. Ďuriš, Suja - Jančovič, Mertel, Havlíček - O. Rusnák, Dulák
Slovan: J. Chovan - Pavlas, Hančák, J. Kováčik, Srdínko, Devečka, Sersen, Bohunický - Kuľha, Hujsa, Uram - Lažo, Hreus, Döme - M. Kokavec, Kapuš, Ľ. Pištek - Gráčik, Baček, Šiffalovič
Hneď prvá akcia hostí sa skončila gólom, Uram trafil žŕdku a Hujsa ho dorazil späť do siete, čím dosiahol štvrtý najrýchlejší extraligový presný zásah v sezóne. Mladý tím do 20 rokov to však nezlomilo a dokázal otočiť skóre. Slovák v 7. min skvele našiel Čaládi a ten prekonal Chovana, ktorý dostal šancu v bránke Slovana, aby si jednotka Sasu Hovi oddýchla. O 5 minút neskôr dokonca reprezentačný výber do 20 rokov viedol, keď v presilovke všetko prepálil od modrej čiary obranca Beňa. Slovan pridal a v 20. min po obstreľovaní domácej bránky vyrovnal pri početnej výhode Srdínko. V polovici zápasu mohol HK VSR SR 20 poslať opäť do vedenia kapitán Čaládi, ale netrafil odkrytú Chovanovu svätyňu. Na ľade sa odvíjala veľká dráma, bojovalo sa o každý kúsok ľadu, presnosť strelcom však dlho chýbala. Skúsenosti na strane úradujúceho majstra sa napokon odzrkadlili v tretej tretine. Slovanu stačila na rozhodnutie päťminútovka medzi 43. až 48. min, keď sa z gólov postupne tešili Hreus, Kapuš a Baček. Dvadsiatka po dvoch výborných tretinách tak opäť stratila šancu na dobrý výsledok v záverečnom dejstve.
Hlasy:
Štefan Mikeš (tréner HK VSR SR 20): "Prehrali sme, nič sa nedeje. Výsledky našej práce sa ukážu v konfrontácii s dvadsaťročnými, v každom prípade chalani odviedli výborný výkon. V tretej tretine za 6 minút sme dostali 3 góly a o výsledku bolo rozhodnuté. Nastúpili sme síce s rešpektom, v 17 sekunde bolo 1:0, ale akonáhle sme vyrovnali, tak nám narástli krídla. Chalani dreli, ukázali všetko, čo sú schopní, hrali agresívne, vyhrávali osobné súboje, hrali veľmi tvrdo, veľa korčuľovali. Slovan zvýšil obrátky, ukázal, že chce vyhrať."
Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Samozrejme môžem byť spokojný s výsledkom, prejav hry bol trošku spomalený. Je ťažké hráčov správne motivovať, čo som aj predpokladal. Podvedomie tam funguje. V posledných chvíľach začali hrať to, čo mali, zrýchlili sme hru. Dvadsiatka hrala dobrý zápas,snažili sa, bojovali, my sme im trošku dopomohli k tým gólom. Naši hráči sa musia poučiť a od začiatku hrať naplno."