28. decembra 2012

Skalica zvíťazila v Nitre, Žilina prestrieľala Martin

Výsledky 32. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. HK Nitra - HK 36 Skalica 1:4 (1:1, 0:2, 0:1) Góly: 15. Pupák (Trefný) - 2. Holovič (R. Školiak, Vyrúbalík), 37. ...

skalica nitra BRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) - Výsledky 32. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HK Nitra - HK 36 Skalica 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 15. Pupák (Trefný) - 2. Holovič (R. Školiak, Vyrúbalík), 37. Kutálek (Bobček), 39. R. Školiak (Šátek, Vyrúbalík), 52. Pálffy (R. Školiak, Vyrúbalík)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Valach, P. Tvrdoň, 3600 divákov

Nitra: M. Laco - Ordzovenský, Rais, Nádašdi, P. König, F. Kuzma, Vosátko, Trefný, Árvay - Martin Segľa, Jokila, Podstavek - Mašlonka, Stümpel, R. Tománek - Bene, E. Piatak, Pupák - Kmeč, Hrnka, Kadura
Skalica: M. Lipovský - Vyrúbalík, I. Jankovič, Gula, Bobček, Barák, Jaborník, Mikeska, Gabriš - Pálffy, R. Školiak, Šátek - Lažo, Stieler, Martin Sloboda - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Bezúch, Klejna

I. tretina

Školiakova tvrdá strela od modrej čiary tečovaná do bránky z hokejky Holoviča znamenala vedenie Skalice na nitrianskom ľade už v 2. min z presilovej hry.

Hráči oboch tímov sa v ďalších minútach dostávali do dobrých príležitostí, ale bez efektu. Domácim sa podarilo vyrovnať až v 15. min, keď po asistencii Trefného skóroval Pupák.

II. tretina

V druhej tretine sa dostali do brejku po presilovej hre Skalice domáci Podstavek s Raisom, ale nedokázali skórovať. V 37. min však nedokázala domáca obrana pokryť unikajúceho Kutálka a ten poslal hosťujúci tím opäť do vedenia. V 39. min M. Laco kapituloval opäť, tentoraz po tvrdej strele Reného Školiaka - 1:3.

III. tretina

Nitrania vyvinuli v tretej tretine tlak na bránku Skalice, no paradoxne inkasovali. V 52. min po chybe domácej obrany Školiak uvoľnil skúseného Pálffyho a ten prekonal Laca, ktorému puk prepadol cez lapačku. Skalica zvíťazila v Nitre trojgólovým rozdielom.

MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield Martin 6:5 (2:1, 2:0, 2:4)

Góly: 16. Jozef Mihálik (K. Jass, T. Troliga), 16. O. Ďuriš (D. Devečka, Drevenák), 29. V. Škoda (Kokavec, T. Varga), 33. Jozef Mihálik (T. Troliga, Leško), 48. Leško (R. Krajči, Richard Huna), 56. V. Škoda (M. Kokavec, Jozef Mihálik) - 11. Vilkoits (Murček), 41. Zošiak (Markovič, T. Petruška), 43. Markovič (T. Petruška, A. Novotný), 49. A. Themár (M. Hollý), 60. T. Petruška (A. Novotný, Markovič)

Žilina: Žigárdy - Drábek, D. Devečka, I. Rúfus, Sekáč, J. Dlouhý, Leško, T. Staňo - Richard Huna, Róbert Huna, R. Krajči - M. Kokavec, V. Škoda, T. Varga - Jozef Mihálik, T. Troliga, K. Jass - Valášek, O. Ďuriš, Drevenák - T. Sýkora
Martin: Šúrek - A. Novotný, Zošiak, Tupý, S. Hriňa, Zukal, J. Perniš, M. Dvořák, R. Slávik - T. Petruška, Markovič, Michal Važan - A. Themár, M. Hollý, Mikušovič - I. Raček, Vilkoits, Murček - Hús, Dírer, Kentoš