28. marca 2011

Škoda Motorsport slávi 110-te jubileum

Úvodné preteky sedemdielnych Medzinárodných Majstrovstiev Českej Republiky vyhrala posádka Jan Kopecký - Petr Starý s továrenskou Fabiou Super 2000. V súťaži Valašská rally rozdelenej do dvoch dní, ...

skoda motorsport stary kopecky BRATISLAVA 28. marca (WBN/PR) - Úvodné preteky sedemdielnych Medzinárodných Majstrovstiev Českej Republiky vyhrala posádka Jan Kopecký - Petr Starý s továrenskou Fabiou Super 2000. V súťaži Valašská rally rozdelenej do dvoch dní, ktorá obsahovala celkom 10 rýchlostných skúšok v celkovej dĺžke 152 kilometrov, vládli Kopecký so Starým od štartu až do cieľa. Druhým v poradí bol Roman Kresta s privátnou Fabiou Super 2000 so stratou 32 sekúnd, tretie miesto obsadil minuloročný majster Pavel Valoušek na Peugeote s neuveriteľnou stratou iba 0,1 sekundy na druhého Krestu. V prvej šestici sa umiestnili hneď štyri automobily Fabia Super 2000.

Celá súťaž bola charakteristická dlhými rýchlymi pasážami, kde jazdci dosahovali rýchlostné priemery cez 120 km/h. Piatkové štyri etapy zvládli najlepšie Kopecký so Starým a sľubný náskok 16 sekúnd v sobotu ešte navýšili. Celá sobota sa niesla v očakávaní dažďových zrážok a predpoveď sa nakoniec vyplnila až na úplne poslednú rýchlostnú skúšku. Najnevýhodnejšiu pozíciu mal pritom práve Kopecký, ktorý vyrážal na
mokrú trať ako prvý. Napriek tomu si bravúrnou jazdou svoje premiérové tohtoročné víťazstvo nenechal vziať.

Michal Hrabánek, šéf továrenského tímu Škoda Motorsport, úvodnú súťaž domáceho šampionátu komentuje: „V rámci Valašskej rally sme štartovali ako jeden z hlavných favoritov na víťazstvo a toto očakávanie sme chceli naplniť. Rovnako nás teší aj úspech ďalších, privátnych Fábií. Radosť nám urobilo i priaznivé prijatie retro dizajnu vozidla zo strany fanúšikov a médií. Motivuje nás to k tomu, aby sme ho v rámci tohtoročného 110. výročia motoristického športu v Škode zopakovali na niektoré budúce súťaže. V rámci domáceho šampionátu nás teraz čaká pauza vyplnená naším hlavným programom pre tohtoročnú sezónu, ktorým sú štarty v seriáli IRC. Doma sa s najväčšou pravdepodobnosťou predstavíme až v júni na Rally Hustopeče.“

Jan Kopecký: „Chcel by som sa poďakovať celému tímu za špičkovú prípravu automobilu počas testu na Valašku a následne i v celej súťaži, všetko fungovalo úplne perfektne. Víťazstvo je pre nás s Petrom najlepšou motiváciou do ďalších súťaží v tomto roku. Osobne mám veľmi dobrý pocit z dizajnu vozidla. Som presvedčený, že sme ním náš štart skvele oživili.“

Úspešnú premiéru zažil na Valašskej rally i nový projekt Fabia R2, s ktorou posádka Kouřil - Žáček pri svojom prvom štarte slávila hneď víťazstvo v rámci svojej kategórie.