13. augusta 2011

Slafkovský si vybojoval v Prahe zlato

Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Alexander Slafkovský zvíťazil vo finálových pretekoch C1 mužov v rámci Svetového pohára 2011 v Prahe-Troji. Už v semifinále predviedol najrýchlejšiu jazdu, ale ...

slafkovsky ziskal na me vo vodnom slal PRAHA 13. augusta (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Alexander Slafkovský zvíťazil vo finálových pretekoch C1 mužov v rámci Svetového pohára 2011 v Prahe-Troji. Už v semifinále predviedol najrýchlejšiu jazdu, ale mal až dva nedovolené dotyky bránky, za ktoré mu rozhodcovia podľa pravidiel pripočítali k dosiahnutému času štyri trestné sekundy. Do finále tak postúpil ako posledný desiaty.

Vo finále takmer na stotinu sekundy zopakoval svoj bravúrny semifinálový výkon, ale vyhol sa penalizácii a tešil sa z prvenstva.

Druhý Francúz Denis Gargaud Chanut zaostal iba o osem stotín sekundy, bronz si vybojoval Brit David Florence. Štvrtý skončil domáci Čech Stanislav Ježek, ktorý sa podľa neoficiálnych prepočtov stal celkovým víťazom seriálu Svetového pohára.

Ďalší dvaja slovenskí singlkanoisti Matej Beňuš a Karol Rozmuš neuspeli už v semifinále a do finálovej desiatky sa neprebojovali. V piatkovej kvalifikácii skončil štvrtý v štartovom polo Slovák Patrik Gajarský.

V bojoch o medaily sa predstaví ešte kajakár Martin Halčin a kanoistka Katarína Macová. V C1 žien sa z prvenstva tešila česká slalomárka Kateřina Hošková. Slovenka Katarína Macová postúpila do finále z 9. priečky.

V K1 mužov sa do finále predral aj Martin Halčin, keď v semifinále K1 mužov rovnako ako Slafkovský v C1 obsadil posledné postupové 10. miesto. Suverénne najrýchlejší bol Talian Daniele Molmenti, ktorý si práve na tejto trati v roku 2006 vybojoval titul majstra sveta.

Neoficiálne výsledky - finále:

C1 muži: 1. Alexander Slafkovský (SR) 94,85 (0), 2. Denis Gargaud Chanut (Fr.) 94,93 (0), 3. David Florence (V.Brit.) 96,50 (0), 4. Stanislav Ježek (ČR) 97,07 (2), 5. Grzegorz Kiljanek (Poľ.) 100,38 (0), 6. Nicolas Peschier (Fr.) 100,98 (2), ... nepostúpili do finále 19. Matej Beňuš 101,55 (4), 30. Karol Rozmuš 157,05 (56), ... nepostúpil z kvalifikácie 32. Patrik Gajarský (všetci SR)