Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

03. decembra 2006

Slávik: Desmod oslavoval v Nitre, Kulyho srdce by vraj na EKG potrhalo prístrojeLen v kruhu svojich blízkych a fanúšikov oslavovala tohtoročné víťazstvo v ankete Slávik 2006 skupina Desmod.Zdieľať
       Nitrianska formácia, ktorá po rokoch prelomila v kategórii skupina kraľovanie Elánu, sa po skončení priameho prenosu takmer okamžite vrátila domov do Nitry a oficiálnu recepciu v Bratislave obišla. Dôvod bol jednoduchý. "Mali sme to takto dohodnuté už dávno. Dúfame, že sa nikto neurazil. Povedali sme si, či niečo získame alebo nie, pôjdeme domov, zabávať sa s ľuďmi, ktorí nám posielali hlasy. Chceli sme sľub dodržať a osláviť to v kruhu kamarátov, fanúšikov s dobrými domácimi hurkami a klobáskami," vysvetlil dôvod ich neúčasti na oficiálnej afterparty spevák Mário Kuly Kollár.

      Víťazstvo v kategórii skupina bolo pre Desmod poriadnym šokom a samotný Kuly bol z toho "mimo" ešte peknú chvíľu po priamom prenose. "Obrovský šok pre mňa bolo, keď vyhlásili, že je Elán tretí. Keď potom povedali, že striebro má Peha, bolo mi jasné, že No Name musí byť prvé. O to väčší šok som zažil, keď začal pán Bednárik hovoriť o nitrianskej škole. Vtedy som si povedal, fíha, ešte je Gladiator  hore," opisuje svoje pocity Kuly, ktorý tak evidentne do poslednej chvíle neveril, že "zlato" môže pripadnúť práve Desmodu. A stalo sa. "Bola to strašná rana do žalúdka. Okamžite sa vo mne prebudili neskutočné emócie a slzy sa mi tlačili zástupom von. Naozaj by som to doprial každej kapele. Možno až škodoradostne, pretože sú to infarktové stavy," dodal ďalej s tým, že ak by vtedy ležal na EKG, asi by potrhalo prístroje.
      Hoci by sa dalo predpokladať, že Desmod bude svoje nezabudnuteľné víťazstvo poriadne zapíjať, Kuly o druhej ráno "drinkoval" len veľmi striedmo. "Neviem, čím to bude, ale veľa som toho ¤nepožil¤ a ani mi nechutí. Som zo všetkého šoknutý, vystresovaný a najradšej by som išiel domov spať," priznal úprimne líder kapely, ktorý sa slušne umiestnil aj v kategórii spevák. S vyše 2400 hlasmi skončil v tejto kategórii na šiestom mieste, a to pred Ivanom Táslerom či Jožom Rážom. "Tam som teda absolútne nič nečakal, pretože my vystupujeme ako celok. Bol to šok a ďakujem všetkým, čo si dali tú robotu, aby posielali do tejto ankety hlasy," uzavrel líder tohtoročnej skupiny roka, ktorá si okrem Zlatého slávika odniesla aj cenu Rádioslávik 2006.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slávik 2006: Smatanová získala najvyšší počet hlasov
<< predchádzajúci článok
Richard Müller končí so speváckou kariérou

Slávik: Desmod oslavoval v Nitre, Kulyho srdce by vraj na EKG potrhalo prístroje - diskusné fórum čitateľov