Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

16. marca 2021

Sloboda zvierat požaduje zákaz divožijúcich zvierat v cirkusoch, pripája sa k európskej kampaniSloboda zvierat sa pridala k európskej kampani za zákaz používania divožijúcich zvierat v cirkusoch či zábavnom priemysle v členských krajinách Európskej únie (EÚ). V tlačovej správe o tom informovala ...Zdieľať
gettyimages 200248287 001 676x449 16.3.2021  - Sloboda zvierat sa pridala k európskej kampani za zákaz používania divožijúcich zvierat v cirkusoch či zábavnom priemysle v členských krajinách Európskej únie (EÚ). V tlačovej správe o tom informovala kampaňová koordinátorka organizácie Silvia Čaňová.

Narastajúci dopyt po zákazeKampaň „Zastavme utrpenie v cirkusoch“ oficiálne začala na Svetový deň divožijúcich zvierat 3. marca. Je odpoveďou na narastajúci dopyt európskej verejnosti po zákaze využívania divožijúcich zvierat v zábavnom priemysle.

Podľa prieskumu, uskutočneného spoločnosťou Savanta ComRes v siedmich členských krajinách EÚ od 8. do 17. februára na vzorke 7 425 respondentov, je 68 percent ľudí za zákaz využívania divožijúcich zvierat v cirkusoch. Národné legislatívy obmedzujúce použitie všetkých alebo voľne žijúcich druhov zvierat v cirkusoch už prijalo 23 členských štátov EÚ vrátane Slovenska. Krajiny ako Francúzsko, Nemecko či Španielsko však nemajú žiadne vnútroštátne obmedzenia a Česko, Fínsko a Maďarsko prijali obmedzenia iba pre niektoré druhy zvierat.

Kampaň je spojená s petíciou


Kampaň „Zastavme utrpenie v cirkusoch“ je spojená s petíciou, ktorej cieľom je dosiahnutie zákazu používania divožijúcich v cirkusoch či zábavnom priemysle vo všetkých krajinách EÚ. Do petície sa prostredníctvom stránky www.eurogroupforanimals.org môžu zapojiť všetci občania členských krajín EÚ.

Slovensko prijalo zákaz používania vybraných druhov zvierat na verejné vystupovanie a výcvik v roku 2018. Novelu veterinárneho zákona následne doplnila vyhláška, ktorá obsahuje aj zoznam zakázaných druhov zvierat. Zmena legislatívy súvisela s kampaňou Slobody zvierat a petíciou, ktorú podpísalo 54 057 občanov Slovenska. Zmena právnych predpisov bola aj výsledkom spolupráce s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.


Zdroj: Webnoviny.sk - Sloboda zvierat požaduje zákaz divožijúcich zvierat v cirkusoch, pripája sa k európskej kampani © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po úspešnej online kinopremiére Everestu príde projekt 5 x Barabáš
<< predchádzajúci článok
Internetom sa šíri ďalší hoax, na výhru milióna britských libier môžete zabudnúť

Sloboda zvierat požaduje zákaz divožijúcich zvierat v cirkusoch, pripája sa k európskej kampani - diskusné fórum čitateľov