17. decembra 2022

Slováci na Kaufland Cupe 2022 hladko zdolali po Nóroch aj Lotyšov, Cehlárik strelil čistý hetrik

Slovenská hokejová reprezentácia bez straty bodu a len s jedným inkasovaným gólom ovládla turnaj Vianočný Kaufland Cup 2022 v Bratislave. Zverenci trénera Craiga ...

156a8813 676x451 17.12.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenská hokejová reprezentácia bez straty bodu a len s jedným inkasovaným gólom ovládla turnaj Vianočný Kaufland Cup 2022 v Bratislave.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho po štvrtkovom triumfe nad Nórmi 6:0 uspeli aj v sobotu popoludní a Lotyšov zdolali 6:1.

Slováci odčinili Krefeld

Druhú priečku obsadili lotyšskí hokejisti, ktorí v piatok zvíťazili nad Nórmi 4:3 po predĺžení. Domáci turnaj bol pre Slovákov pravým opakom novembrového Nemeckého pohára v Krefelde, kde prehrali všetky tri stretnutia.

"Zase sme dali šesť gólov. Myslím si, že začiatok prvej tretiny sme mali slabší v prvých dvoch striedaniach, kde nás Lotyši dobre napádali. Pomohla nám presilovka, v nich sme hrali výbore tým, že po jednej dvoch prihrávkach to šlo hneď do bránky a potom dorážky. Pri hre piatich proti piatim sme hrali rýchlo, chceli sme hrať čo najmenej v našom pásme. Tlak do bránky bol výborný, veľká bola aj obetavosť," zhodnotil Ramsayho asistent Andrej Podkonický v prenose RTVS.

Využili hneď prvú presilovku

Slováci boli počas väčšej časti duelu dominantní. Využili hneď prvú presilovku, ktorú po šiestich sekundách "ukončil" gólom Peter Cehlárik.

Kapitán tímu SR o štyri minúty neskôr potrestal presným zásahom aj druhé vylúčenie súpera v zápase a čistý hetrik skompletizoval v II. tretine už v rovnovážnom stave.

Prevahu slovenského výberu potom "podčiarkli" gólmi aj Samuel Takáč v 29. minúte, Róbert Lantoši v 49. minúte a Alex Tamáši v 55. minúte. Bodku za zápasom dal 25 sekúnd pred treťou sirénou v presilovke štyroch proti trom Janis Balinskis.

Úspešný debut brankárov

Zaujímavosťou je, že na turnaji v Bratislave debutovali v slovenskom tíme brankári Samuel Hlavaj aj Stanislav Škorvánek a obaja pri premiére v najcennejšom drese vychytali víťazstvo.

Hlavaj vo štvrtok zneškodnil všetkých 18 striel Nórov, Škorvánek v sobotu pochytal 22 z 23 pokusov Lotyšov.

"Škoda inkasovaného gólu na konci. Musím vyzdvihnúť oboch brankárov, ktorí podali fantastické výkony. Boli našou veľkou podporou," dodal na margo gólmanov asistent trénera Podkonický.

Štvrtá výhra v rade

V 33. vzájomnom stretnutí sa zrodil už 21. triumf Slovákov, ktorí s týmto súperom dosiahli aj tri remízy a deväť prehier.

Slováci zdolali Lotyšov štvrtýkrát za sebou, predtým nad nimi zvíťazili aj 21. apríla 2021 v Piešťanoch v príprave na MS 2021 (1:0 po predĺžení) a v minulej sezóne na turnaji vo švajčiarskom Vispe (6:2) aj na bronzových ZOH 2022 v čínskom Pekingu (5:2).

Vianočný Kaufland Cup 2022

• Bratislava

Slovensko - Lotyšsko 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Góly: 3. Cehlárik (Gernát, Lantoši), 7. Cehlárik (Daňo, Lantoši), 24. Cehlárik (Ivan, M. Sukeľ), 29. Takáč (Fominych), 49. Lantoši (Fominych, Takáč), 55. Tamáši (Bakoš) - 60. Balinskis (Rihards Bukarts, Roberts Bukarts)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Jedlička (SR) 5 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hronský, Stano - Durmis, D. Konc ml. (všetci SR), 5355 divákov

Slovensko: Škorvánek - Gernát, Marinčin, Grman, Ivan, Bučko, Golian, Koch, Beňo - Daňo, M. Sukeľ, Cehlárik - Bakoš, Tamáši, Jedlička - Fominych, Lantoši, Takáč - Lunter, Čacho, Hrehorčák
Lotyšsko: Vitols - Zile, Freibergs, Balinskis, Čukste, Smons, Ozols, Brants, Gorsanovs - Dzierkals, Egle, Rihards Bukarts - Lapinskis, Buncis, Roberts Bukarts - Zabusovs, Homjakovs, Andersons - Melnalksnis, Freidenfelds

Tabuľka:
1. Slovensko 2 2 0 0 0 12:1 6
2. Lotyšsko 2 0 1 0 1 5:9 2
3. Nórsko 2 0 0 1 1 3:10 1

Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci na Kaufland Cupe 2022 hladko zdolali po Nóroch aj Lotyšov, Cehlárik strelil čistý hetrik © SITA Všetky práva vyhradené.

MS vo futbale 2022 v Katare: Chorváti vyhrali nad Maročanmi a získali bronz, o všetkom rozhodol prvý polčas
Vlhová nedokončila sobotňajší zjazd v St. Moritzi, vyhrala Goggiová aj s dvomi zlomenými prstami