30. apríla 2010

Slováci počas víkendu o body do seriálov ME

Počas prvého májového víkendu sa vo francúzskom Boussacu začne tohoročný seriál majstrovstiev Európy v enduro, na ktorom bude zo Slovákov štartovať iba ...

enduro Ilustračné foto SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 30. apríla (WEBNOVINY) - Počas prvého májového víkendu sa vo francúzskom Boussacu začne tohoročný seriál majstrovstiev Európy v enduro, na ktorom bude zo Slovákov štartovať iba Robert Kapajčík. Rodák z Košíc v konečnej bilancii minuloročnej sezóny skončil v triede E2 na "nevďačnom" 4. mieste. Úradujúci majster Európy v triede E3 Štefan Svitko zo Žaškova na Orave na prvých dvojdňových pretekoch vo Francúzsku štartovať nebude, keďže na medzinárodných majstrovstvách v country crosse v Skýcove si zranil koleno.

Kým Kapajčík bude o body bojovať vo Francúzsku, jeho mladší kolegovia a potenciálni nástupcovia sa predstavia v poľskom stredisku Lidzbark Warminski na pretekoch 2. kola majstrovstiev Európy v motokrose v triedach EMX65 a EMX85. Poliaci okrem týchto dvoch tried mladých motokrosárov hostia aj Pohár UEM v motokrose žien. Slovenské farby v seriáli ME v triede EMX65 budú v Poľsku obhajovať Richard Šikyňa, Denis Šikyňa a Pavol Repčák. Ako na margo tejto trojice uviedla generálna sekretárka Slovenskej motocyklovej federácie (SMF) Táňa Kašlíkova, na pretekoch 1. kola ME v litovskom meste Siaulia sa najviac darilo Richardovi Šikyňovi. Talentovaný slovenský pretekár v dvojdňovom podujatí obsadil so ziskom 29 bodov 5. miesto, keď v prvej jazde skončil desiaty a v druhej jazde štvrtý.

MS: Rinne pomôže Fínom, Kapanen a Lydman nemôžu