15. decembra 2006

Slováci prehrali so Švajčiarskom v Loto Cup

Hokejisti Slovenska prehrali vo svojom druhom vystúpení na turnaji Loto Cup v Bratislave so Švajčiarskom 0:2. Oproti štvrtkovému zápasu s Rakúskom odohrali Slováci piatkový duel vo vyššom tempe, ...

BRATISLAVA 15. decembra (WEBNOVINY) - Hokejisti Slovenska prehrali vo svojom druhom vystúpení na turnaji Loto Cup v Bratislave so Švajčiarskom 0:2. Oproti štvrtkovému zápasu s Rakúskom odohrali Slováci piatkový duel vo vyššom tempe, ale v koncovke zlyhávali. Švajčiari rozhodli o svojej výhre už v prvej tretine, keď najskôr zasunul puk za Križana v 9. min Monnet a po prečíslení vo vlastnom oslabení zvýšil v 18. min Ziegler. Slovenskí strelci nedokázali počas celého duelu prekonať pozorného Monzata, ktorý ako druhý gólman na turnaji po Šimonovičovi vychytal čisté konto. V 35. vzájomnom stretnutí zaznamenali Švajčiari trináste víťazstvo.

Pred záverečným hracím dňom majú šancu na celkové prvenstvo na turnaji ešte Slovensko, Švajčiarsko a Rakúsko. Slováci môžu turnaj vyhrať iba v prípade, že v sobotu zdolajú Lotyšsko a Švajčiarsko prehrá s Rakúskom.

Slovensko - Švajčiarsko 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Góly: 9. Monnet (Bärtschi), 18. Ziegler (Beat Forster)

Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Husička (ČR) - Horínek, Tvrdoň (obaja SR), 2350 divákov

Slovensko: Križan - L. Čierny, Štrbák, A. Novotný, Graňák, Babka, Starosta, M. Šterbák, Stehlík - Róbert Petrovický, Rastislav Pavlikovský, Surový - M. Hudec, Kapuš, M. Kováčik - J. Štefanka, Podkonický, Somík - Melichárek, Kukumberg, R. Tomas

Švajčiarsko: Manzato - Stoffel, B. Gerber, Gobbi, Ngoy, Blindenbacher, Patrick Fischer II., Lüthi, Beat Forster - Camichel, Ziegler, Nüssli - Sannitz, Jeannin, Lemm - Raffainer, Burkhalter, Bärtschi - Sprunger, Monnet, Della Rossa

Oba tímy začali svoj druhý zápas na turnaji aktívne. Už v 1. min netrafil v čistej šanci po nezištnej prihrávke spoza bránky Švajčiar Burkhalter. Na opačnej strane sa v dobrej streleckej pozícii ocitol Surový a v 5. min osamotený Kováčik nespracoval pred bránkou hostí Kapušovu prihrávku. Gólom sa neskončila ani individuálna akcia R. Tomasa, ktorý sa natlačil až pred brankára Monzata, ale tiesnený už nestihol zakončiť. V 9. min neuspel v samostatnom nájazde Sprunger, vyrazený puk poslal späť pred bránku Bärtschi a Monnet ho zasunul za Križana - 0:1. Slováci potom takmer šesť minút hrali v početnej výhode, ale nedokázali skórovať. Heslo nedáš-dostaneš sa naplnilo v 18. min, keď po chybe domácich na útočnej modrej čiare sa v oslabení dostali do prečíslenia proti osamotenému Čiernemu Forster a Ziegler, ktorý prestrelil Križanove betóny - 0:2.

Druhú tretinu začali Šuplerovi zverenci vo zvýšenom tempe a viac sa tlačili pred Monzata. V 25. min sa však v dobrej pozície pred Križanom objavil Nüssli - slovenský brankár uspel. Gólman chytajúci vo švédskom MODO vynikol aj pri Raffainerovej šanci, keď vytiahol ukážkový "semafor". Švajčiari rýchle protiútoky do často otvorenej obrany a navyše predvádzali aj skvelú defenzívu, proti ktorej sa Slováci len ťažko presadzovali. V 33. min pri prečíslení Petrovický pridlho váhal s prihrávkou na Surového. Potom to skúsil individuálne Somík, ale - faulovaný - nezakončil presne. Monzato sa vyznamenal aj pri oslabení pri strelách Babku a Kapuša. V 38. min zlikvidoval Križan šancu i následnú dorážku Sprungera. V závere tretiny to skúšal ešte Čierny, ale jeho bekhendová strela išla nad.

V tretej časti hry sa Švajčiari zamerali na defenzívu, kým Slováci sa pokúšali o jej prekonanie. V 43. min našiel Petrovický osamoteného Pavlikovského, ten však zoči-voči Monzatovi neuspel. Cestu do siete si nenašli ani dobré strely Šterbáka a Štrbáka od modrej. Približne v polovici III. tretiny si Slováci vytvorili súvislejší tlak, ale ten zostal bez efektu. V 50. min trafil obranca Stehlík od červenej čiary tak prudko, že brankár hostí po zásahu pukom do masky zostal ležať otrasený na ľade. Po chvíli sa však zdvihol a pokračoval vo výbornom výkone, ktorý napokon vyústil v shutout. V slovenskej hre chýbal moment prekvapenia, hráčom v rozhodujúcich momentoch chýbalo viac rozvahy. V 54. min sa ocitol pred Križanom Jeannin, ale nadvakrát neuspel. V oslabení predviedol svoju rýchlosť Podkonický, ale jeho strela skončila na pozornom Monzatovi. Rovnako v čistej šanci nepochodil ani Rastislav Pavlikovský. Záverečnú takmer dvojminútovú pasáž hry odohrali slovenskí hráči v početnej výhode, ale dva Štrbákove pokusy od modrej leteli iba okolo švajčiarskej bránky.

Tabuľka:

1. Švajčiarsko 2 1 0 1 0 6:5 4

2. Rakúsko 2 1 0 0 1 5:4 3

3. Slovensko 2 1 0 0 1 3:2 3

4. Lotyšsko 2 0 1 0 1 6:9 2

(počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení alebo samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení alebo samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body)

Miller vo Val Gardene úspešný aj napriek "sabotáži"