01. decembra 2014

Slováci v prípravnom futsalovom zápase zdolali Slovinsko 3:1

Na snímke slovenský brankár Mário Gašparovič

Na snímke slovenský brankár Mário Gašparovič Foto: TASR/Milan Kapusta
Levice 1. decembra (TASR) - Slovenskí futsaloví reprezentanti zvíťazili v pondelkovom prípravnom zápase na kvalifikáciu EURO 2016 nad Slovinskom 3:1.

Zverenci španielskeho trénera Marcosa Angula sa v Leviciach už po 10 minútach dostali do dvojgólového vedenia. Tretí gól pridal v druhej časti hry Tomáš Drahovský a hostia v 40. minúte už len skorigovali na konečných 1:3 z ich pohľadu. Odveta je na programe v utorok o 19.30 rovnako v Mestskej športovej hale v Leviciach.

Slovensko začalo dlhodobú prípravu na hlavné kolo kvalifikácie EURO 2016 októbrovými prípravnými súbojmi s Ukrajinou, ktorej v Humennom podľahlo 1:2 a 1:7. Súpermi SR v kvalifikácii budú Chorvátsko, Turecko a víťaz F-skupiny predkola, ktorý vzíde z kvarteta Izrael, Arménsko, Švédsko a Škótsko. Slováci sa predstavia v 6. skupine, ktorej organizátorom bude v marci budúceho roka Chorvátsko a dejiskom súbojov bude hala v Dubrovníku. Zápasy predkola kvalifikácie sú na programe 13.-18. januára 2015 a zo šiestich skupín postúpia ďalej len ich víťazi plus jeden najlepší z 2. miesta. Hlavné kolo bude prebiehať 17.-22. marca 2015. Na šampionát priamo postúpia len víťazi skupín hlavného kola, sedem tímov z druhých miest a jeden najlepší z tretieho zabojujú o ďalšie štyri miestenky v dvojzápasovom play off, ktoré je na programe 15.-22. septembra 2015.