07. decembra 2019

Slováci v sobotu neuspeli v rozplavbách

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Pavel Neubauer
Glasgow 7. decembra (TASR) - Slovenskí plavci neuspeli v sobotňajších rozplavbách na ME v krátkom bazéne v Glasgowe. Štafete v zložení Richard Nagy, Adam Rosipal, Zora Ripková a Zuzana Pavlikovská sa na 4x50 m v. sp. nepodarilo vybojovať postup do popoludňajšieho finále, keď obsadila časom 1:39,16 min 16. miesto.

V rozplavbách na 200 m polohové preteky štartovali tri Slovenky, z ktorých sa najlepšie umiestnila Nikoleta Trníková - časom 2:13,89 min skončila na 23. mieste. Robin Reindlová obsadila 31. priečku (2:16,66), Pavlikovská 35. (2:19,40). V druhej rozplavbe na na 200 m v. sp. sa predstavili štyri slovenské reprezentantky, ktoré rovnako zostali pred finálovými bránami. Najlepšia z nich skončila Sabína Kupčová na 34. mieste (2:00,47), Ripková bola 37. (2:01,22), Pavlikovská 42. (2:03,04) a Cibulková 44. (2:03,19).