23. novembra 2009

Slováci víťazne, no bez bodu

V nedeľňajších dvoch stretnutiach zámorskej hokejovej NHL sa predstavili aj dvaja Slováci. Aj keď obaja vyšli strelecky naprázdno, obranca Tampa Bay Andrej Meszároš sa na ľade Atlanty aspoň tešil z ...

NEW YORK 23. novembra (WEBNOVINY) - V nedeľňajších dvoch stretnutiach zámorskej hokejovej NHL sa predstavili aj dvaja Slováci. Aj keď obaja vyšli strelecky naprázdno, obranca Tampa Bay Andrej Meszároš sa na ľade Atlanty aspoň tešil z víťazstva 4:3 po predĺžení. Slovenský obranca na českého brankára domácich Ondřeja Pavelca vyslal štyri puky. Ešte chudobnejšiu streleckú aktivitu vyvinul v zápase Vancouver - Chicago (0:1) slovenský útočník Tomáš Kopecký, ktorý do priestoru domácej bránky vystrelil iba jeden raz.

Pätnásty gól v sezóne draftovej jednotky z roku 2008 Stevena Stamkosa znamenal pre jeho tím Tampu Bay zisk dvoch bodov na ľade Atlanty (4:3 po predĺžení). Iba 19-ročná kanadská hviezda Lightning sa presadila v 3. min predĺženia, keď zužitkovala prihrávku Martina St. Louisa, pre ktorého to bola už tretia asistencia v tomto dueli. "Myslím si, že ako tím sme odohrali solídne stretnutie a splnili herný plán. Mali sme veľa streleckých pokusov smerom na súperovu bránku. Domácich sme napádali a tvrdo išli do súbojov," zhodnotil súboj prvý muž duelu Stamkos, ktorý ku presnému zásahu pridal aj asistenciu na druhý gól hostí z hokejky Ryana Malona. Slovenský zadák Andrej Meszároš si pripísal jeden mínusový bod.

Siedmy zápas v rade nenašli premožiteľa hráči Chicaga, ktorí v nedeľu triumfovali na ľade Vancouveru 1:0. Hlavným kľúčom k víťazstvu "čiernych jastrabov" bol stopercentný výkon ich gólmana Anttiho Niemiho, ktorý úspešne čelil 30 strelám "kosatiek". Fínsky brankár zaznamenal svoj druhý kariérny shutout. Dva body pre Chicago zabezpečil svojím prvým gólom v kariére Bryan Bickell. "Dnes som sa cítil veľmi sebavedomo. Možno najviac vo svojej doterajšej kariére. Neviem prečo, ale nestaral som sa o nič, iba som sa koncentroval na ďalší zákrok," uviedol 26-ročný Fín Niemi.

Výsledky:

Vancouver - Chicago 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 42. Bickell (B. Campbell, Toews). Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Rypien - Eager obaja na 5 min za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:17, brankári: Luongo - Niemi. Diváci: 18 810.

Atlanta - Tampa Bay 3:4 po predĺžení (0:0, 0:2, 3:1 - 0:1)
Góly: 46. Enström (Viačeslav Kozlov, Antropov), 56. Viačeslav Kozlov (Antropov), 58. E. Kane (T. White, Enström) - 26. Veilleux (Konopka, K. Foster), 40. R. Malone (St. Louis, Stamkos), 50. Foster (Tanguay, St. Louis), 63. Stamkos (St. Louis). Vylúčení: 7:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:40, brankári: Pavelec - Niittymäki. Diváci: 13 342.