14. októbra 2014

Slovákom sa nedarilo, Tampa rozdrvila Montreal 7:1

Zdeno Chára so spoluhráčmi reaguje na prehru Bostonu v zápase s Coloradom.

Zdeno Chára so spoluhráčmi reaguje na prehru Bostonu v zápase s Coloradom. Foto: TASR/AP
New York 14. októbra (TASR) - Hokejisti Colorada Avalanche zvíťazili v pondelňajšom zápase zámorskej NHL na ľade Bostonu Bruins tesne 2:1. O triumfe "lavín" rozhodol sekundu pred koncom, v čase 59:59 min tridsaťsedemročný veterán Daniel Briere. Colorado tak zaznamenalo prvú výhru v sezóne, Boston tretiu prehru v rade.

Kapitán domácich Zdeno Chára strávil na ľade 22:43 min a do štatistík si pripísal dve trestné minúty a tri strely.

Nedarilo sa ani ďalšiemu slovenskému bekovi. Andrej Meszároš a jeho Buffalo prehrali na domácom ľade s Anaheimom vysoko 1:5. Dvadsaťdeväťročný obranca odohral 21:10 min a zaznamenal jednu "mínusku", dve trestné minúty a jednu strelu na bránku súpera.

O tesnom triumfe Ottawy na Floride 1:0 rozhodol v 36. minúte Clarke MacArthur. Tampa Bay rozstrieľala Montreal vysoko 7:1 a pripravila mu prvú prehru v sezóne. Pod triumf domácich sa podpísal hetrikom útočník Steve Stamkos.

Avalanche vs. Bruins

Ducks vs. Sabers

Senators vs. Panthers

Canadiens vs. Lighnings

výsledky:

Boston - Colorado 1:2, Buffalo - Anaheim 1:5, Florida - Ottawa 0:1, Tampa Bay - Montreal 7:1