09. marca 2012

Slovan Bratislava vyhral v extralige nad Žilinou 3:2

Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - štvrťfinále Slovnaft play-off - prvý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá): HC Slovan Bratislava - MsHK Žilina 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) - stav série: 1:0 ...

bez nazvu BRATISLAVA 9. marca (WEBNOVINY) - Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - štvrťfinále Slovnaft play-off - prvý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

HC Slovan Bratislava - MsHK Žilina 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) - stav série: 1:0
Góly: 12. Štajnoch (Kukumberg, M. Bakoš), 33. D. Buc (Harvey), 51. M. Bartánus (L. Hudáček) - 9. Stupka (D. Devečka, Kudělka), 52. Róbert Huna

Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Lokšík - Rovenský, Snášel, 6045 divákov

Slovan: Karhunen - Dobroň, P. Frühauf, Luža, I. Ďatelinka, Štajnoch, Jerofejevs, L. Kozák, Jass - M. Bartánus, Lipiansky, L. Hudáček - M. Hudec, M. Sloboda, Kukumberg - M. Bakoš, Bulík, D. Skokan - D. Buc, Preisinger, Harvey
Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, Krčula, Staňo - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - T. Sýkora, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Troliga, Drábek - Kubiš, Linet, Smotrila

Aktívnejšie začali hosťujúci Žilinčania a už v 1. min trafil Sivák hornú žŕdku Karhunenovej bránky. Následne trafil Drevenák iba do Karhunena a na druhej strane Laco zmaril šancu Preisingera. V 9. min otvoril skóre Stupka, keď získal puk v strednom pásme a po prechode do útočnej tretiny prekonal gólmana domácich - 0:1. O tri minúty neskôr na radosť domácich fanúšikov vyrovnal Štajnoch, ktorý od modrej čiary poslal puk nechytateľne do bránky - 1:1.

Druhá časť patrila belasým, ale brankár Žiliny dlho odolával strelám domáceho mužstva. Postupne na ňom "vyhoreli" Frühauf, Sloboda aj Buc. Navyše, Lipiansky rozzvonil ľavú žŕdku a Luža netrafil puk, keď mal možnosť poslať ho do odkrytej bránky. Až v 33. min žilinský gólman kapituloval: do bránky tečoval puk Preisinger, ale rozhodcovia pripísali autorstvo Bucovi.

Začiatok III. tretiny bol opatrný z oboch strán. Do dvojgólového vedenia poslal domácich Bartánus, ktorý v 51. min z otočky poslal puk za Laca. Už o tridsať sekúnd neskôr skorigoval Róbert Huna, ktorý z pravého krídla prekvapil Karhunena. Skóre sa až do konca napôokon už nezmenilo.

Hlasy

Jan Neliba (tréner Slovana): "Nastúpili sme s prílišným rešpektom a súper to využil. Žilina viedla a bola na koni. Preto si vážim, že sme sa vrátili do duelu. Druhá časť bol pod našou taktovkou. Napokon sme sa však museli strachovať o výsledok. Teší ma prvé víťazstvo, ale hrá sa na štyri."

Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Nie som spokojný s výsledkom. Prehrali sme o gól, o to viac to bolí. Keď sa Slovan v druhej tretine dostal do vedenia, získal optickú prevahu a mal veľa šancí, ale nás držal výborným výkonom brankár Laco. Škoda tretieho gólu. Aj keď sme potom dali kontaktný gól, už sa nám nepodarilo vyrovnať a vynútiť si predĺženie. Snažili sme sa a bojovali, ale urobili sme viac chýb ako Slovan."

V hokejovej extralige Poprad nabil Trenčín 5:1