09. marca 2012

V hokejovej extralige Poprad nabil Trenčín 5:1

Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - štvrťfinále Slovnaft play-off - prvý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá): HK Poprad - Dukla Trenčín 5:1 (1:0, 3:0, 1:1) - stav série: 1:0 Gól: 16. Kuľha (Balán, P. Svitana), ...

trencin poprad Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - štvrťfinále Slovnaft play-off - prvý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

HK Poprad - Dukla Trenčín 5:1 (1:0, 3:0, 1:1) - stav série: 1:0

Gól: 16. Kuľha (Balán, P. Svitana), 33. Kuľha (Koskinen, Vandas), 34. Kuľha (R. Suchý, Koskinen), 38. R. Rapáč (R. Suchý, Kuľha), 45. P. Svitana (Balán, Vaic) - 59. R. Tvrdoň (Tybor)

Vylúčení: 10:8 na 2 min, navyše Balán (Poprad) 10 min za nešp. správanie, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, P. Grečko - Valach, Výleta, 3146 divákov

Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Tavželj, Kovačevič, Fabian, D. Kramár, D. Brejčák, Malina - Vandas, Koskinen, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Svačina, A. Kroták, R. Rapáč - Škovira, Strömberg, S.Takáč
Trenčín: V. Kováč (38. T. Hiadlovský) - Hlubuček, E. Bednár, Gabriš, Nemčík, Trefný, M. Biro, Imrich, Štindl - Pardavý, A.Šťastný, P. Fabuš - J. Gašparovič, Tybor, R. Tvrdoň - O. Mikula, Broska, Sojčík - M. Daňo, Melichárek, M. Filo BRATISLAVA 9. marca (WEBNOVINY) - Úvod poznačilo viacero vylúčení a obrany oboch tímov sa museli obracať. Poprad hral dokonca 38-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, no napriek Kuľhovým projektilom od modrej ju nedokázal využiť.

V 9. min sa dostal do šance trenčiansky Tybor, Melicherčík však podržal svoj tím. Domáci po sérii nevyužitých šancí otvorili skóre v 16. min, keď puk do bránky doklepol osamotený Kuľha - 1:0. Odpovedať mohol Pardavý, ale narazil na stále pozorného Melicherčíka.

II. tretina

Druhá tretina už bola plne v réžii Popradu. Kováča ohrozili postupne Kroták, Svačina a Vaic, no Trenčín sprvoti odolával. Pri chuti bol však najlepší strelec "kamzíkov" Kuľha a Dukla ho nedokázala zastaviť. Najskôr mu pripravil druhý gól v 34. min Koskinen a o 59 sekúnd neskôr po presilovkovej osi Koskinen - Suchý - Kuľha dokonal popradský ostrostrelec čistý hattrick - 3:0.

Ani to však nebolo zo strany domácich všetko: o pár sekúnd ďalšiemu gólu zabránili arbitri, ktorí videli, že bol dosiahnutý vysokou hokejkou. Štvrtý presný zásah však Podtatranci predsa dosiahli ešte pred koncom druhého dejstva. V presilovke rozohrával znovu Kuľha, Suchý nabil Rapáčovi a ten presnou "trefou" vyhnal Kováča z bránky - 4:0.

III. tretina

Tretia časť sa začala presne tak, ako sa skončila druhá. Balán nabil na druhú stranu útočnej tretiny Svitanovi, popradský útočník vymietol pavučinu v Hiadlovského bránke a domáci viedli už priepastným päťgólovým rozdielom.

Trenčania od druhého inkasovaného gólu herne nestačili, nevedeli sa presadiť ani v dve minúty trvajúcej presilovke o dvoch hráčov, ale bránku Melicherčíka predsa len 106 sekúnd pred záverečnou sirénou odklial Tvrdoň.

Hlasy:

Ladislav Svozil (tréner Popradu): "Čakali sme, že to nebude jednoduché, a takto aj vyzerala prvá tretina. Bolo dôležité, že sme sa dostali do vedenia. Keď padol druhý a tretí gól, zápas bol už rozhodnutý, lebo máme dosť skúsené mužstvo na to, aby si udržali kontrolu. Máme prvé víťazstvo a to sa počíta."

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Začiatok zápasu bol poznačený viacerými vylúčeniami, keď rozhodcovia nastolili prísnejší meter. Nedokázali sme sa vyrovnať s našimi oslabeniami, za čo nás Poprad nekompromisne trestal. So súperom, ktorý má najlepšie presilovky v lige, môžeme takto ťažko pomýšľať na úspech. Zápas sme si prehrali svojou nedisciplinovanosťou."