30. augusta 2015

Slovan má prvé tri body. Rozstrieľal Metallurg, Garnett vychytal nulu

Na snímke gólová radosť slovanistov, zľava strelec gólu Žiga Jeglič, Ivan Švarný, Tomáš Starosta a Andrej Šťastný počas hokejového zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Metallurg Novokuzneck 30. augusta 2015 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 30. augusta (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava dosiahli v nedeľňajšom treťom zápase nového ročníka KHL prvé víťazstvo, keď na domácom ľade zdolali Metallurg Novokuzneck 6:0. Zverenci trénera Miloša Říhu rozhodli o hladkom triumfe ešte v úvodnej tretine, v ktorej si vypracovali trojgólový náskok.

"Belasí" v úvode ubránili dve oslabenia, ale potom už patril duel im. V prvej tretine sa strelecky presadili Jeglič, Švarný a Barker. Nepoľavili ani v ďalšom priebehu a do konca duelu pridali ešte ďalšie tri góly. V 39. minúte prestrelil Novotného Kašpar a v tretej tretine namierili presne Šťastný a Skokan. Domáci boli počas celého duelu lepší a súpera takmer k ničomu vážnemu nepustili.

Slovan čaká už v utorok 1. septembra ďalší domáci duel, keď o 17.00 h privítajú Sibir Novosibirsk.

Úvodný gólostroj

Slovan sa musel v úvode brániť pri dvoch presilovkách hostí, no zvládol ich bez problémov a súperov k ničomu nepustil. Potom už prebral opraty a predvádzal rovnaký aktívny a ofenzívny výkon ako proti Amuru, no s tým rozdielom, že teraz už pridal aj góly. Prvý presný zásah zaznamenal v 11. minúte, keď vyšla pekná kombinácia slovinského dua. Tičar potiahol puk do pásma a natlačil sa zľava k bránke, naznačil strelu, no namiesto nej prihral na opačnú stranu voľnému Jegličovi a ten zakončil do odkrytej bránky - 1:0. "Belasí" sa tak prvýkrát v sezóne dostali do vedenia. V 17. minúte ho zveľadil Švarný, ktorý sa presadil tvrdou strelou ihneď po vhadzovaní v ľavom kruhu. O ďalšiu minútu viedol Slovan už trojgólovým rozdielom a položil tak základ triumfu. "Belasým" prvýkrát v novom ročníku KHL vyšla presilová hra - Barker vypálil od modrej a brankár hostí nestihol zareagovať vďaka dobre cloniacemu Nedorostovi - 3:0.

Na snímke vpravo strieľa gól Žiga Jeglič (Slovan) a vľavo prekonaný brankár Vladislav Poďapoľskij (Novokuzneck) počas hokejového zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Metallurg Novokuzneck 30.augusta 2015 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Výmena brankára

Tréner hostí poslal do druhého dejstva do bránky Novotného namiesto Poďapoľského a český gólman musel už po pár sekundách čelil dobrej strele Švarného a dorážke Kašpara. Tlak domácich potom zastavilo vylúčenie Mihálika, no hráči Novokuznecku si až na strelu Komaristého žiadne šance nevytvorili. Slovan hral sústredene a pozorne v obrane a súperom takmer nič nedovolil. Od 29. minúty si zahrali v početnej výhode aj Bratislavčania. Blízko ku štvrtému gólu bol Kašpar, no jeho pokus zastavila žŕdka. Pri ďalšej presilovke neuspel pred Novotným Tičar. Metallurg vážnejšie pohrozil až v 37. minúte, ale Garnett si so Stoovým zakončením poradil. V 39. minúte sa domáci fanúšikovia dočkali aj štvrtého zásahu, keď sa presadil český legionár Kašpar.

Na snímke gól inkasuje brankár Novokuznecka Filip Novotný z hokejky Lukáša Kašpara (na snímke nie je - Slovan) počas hokejového zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Metallurg Novokuzneck 30. augusta 2015 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Nula Garnetta

Domáci nepoľavili ani v treťom dejstve a v krátkom slede si vypracovali dve dobré šance, no Novotný nepustil za svoj chrbát pokusy Nedorosta a Skokana. V 45. minúte však opäť kapituloval. Po kombinácii druhého útoku sa švihom presadil Šťastný - 5:0. Novokuzneck bol blízko čestnému gólu v 52. minúte, Stoa sa dostal pri presilovke ku strele z dobrej pozície, ale Garnetta neprekonal. V 56. minúte sa blysol aj domáci brankár Garnett, keď zlikvidoval šancu Kaprizova. V závere pridal šiesty gól po Bartovičovej akcii Skokan.

Na snímke vpravo brankár Michael Garnett (Slovan) a vľavo Andrej Karavajev (Novokuzneck) počas hokejového zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Metallurg Novokuzneck 30. augusta 2015 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann
.

Slovan Bratislava - Metallurg Novokuzneck 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
11. Jeglič (Tičar, Šťastný), 17. Švarný (Protasenja, Bartovič), 18. Barker (Kašpar), 39. Kašpar (Surový), 45. Šťastný (Tičar, Jeglič), 59. Skokan (Bartovič, Barker). Rozhodovali: Kiseljov, Dejev – Zacharenkov, Sadovnikov, vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 6875 divákov.

Slovan Bratislava: Garnett – Sersen, Barker, Švarný, Starosta, Valach, Mihálik, Kozák – Kašpar, Nedorost, Surový – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skokan, Protasenja, Bartovič – Lušňák, Viedenský, Skalický

Metallurg Novokuzneck: Poďapoľskij (21. Novotný) – Postnikov, Kuklev, Manuchov, Fairchild, Amirov, Skutar, Antonovskij, Kamalov – Drugov, Romanov, Komaristyj – Kazakov, Stoa, Orlov – Karavajev, Kousal, Kaprizov – Berdnikov, Malinovskij, Musin
.

Na snímke tréner hokejistov Slovana Miloš Říha počas hokejového zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Metallurg Novokuzneck 30. augusta 2015 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Na snímke Lukáš Kašpar sa raduje zo svojho prvého gólu v drese Slovana so spoluhráčmi, vľavo Patrik Lušňák a vpravo Rok Tičar počas hokejového zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Metallurg Novokuzneck 30. augusta 2015 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Na snímke vľavo Anatolij Protasenja sa teší z gólu Ivana Švarného (na snímke nie je, obaja Slovan) a vpravo prekonaný brankár Vladislav Poďapoľskij (Novokuzneck) počas hokejového zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Metallurg Novokuzneck 30. augusta 2015 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

LIGA MAJSTROV: Suja rozhodol o triumfe. Košice majú prvé tri body