03. apríla 2010

Slovan prvým finalistom extraligy

Hokejisti Slovana Bratislava sa stali prvými finalistami Slovnaft extraligy 2009//10. Vďaka sobotňajšiemu triumfu na ľade HC K-Cero Nitra 5:2 vyhrali celú semifinálovú ...

hokej Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 3. apríla (WEBNOVINY) - Hokejisti Slovana Bratislava sa stali prvými finalistami Slovnaft extraligy 2009//10. Vďaka sobotňajšiemu triumfu na ľade HC K-Cero Nitra 5:2 vyhrali celú semifinálovú sériu suverénne 4:0 na zápasy. Slovan ako víťaz základnej časti bude hrať finále s lepším z druhého semifinále Košice - Martin a začínať bude v stredu a vo štvrtok 14., resp. 15. apríla na vlastnom ľade. Nitra obsadí v konečnej extraligovej tabuľke 4. miesto.

Hokej - extraliga - 4. semifinále play-off (hralo sa na 4 víťazstvá):
HC K-Cero Nitra - HC Slovan Bratislava 2:5 (0:2, 1:2, 1:1) - konečný výsledok série: 0:4, Slovan postúpil do finále
Góly: 33. Kmeč (Marek Slovák), 53. H. Ručkay - 15. Lažo (Vaic, Sersen), 18. Kuľha (Hujsa, Demel), 30. Lipiansky (Lažo), 34. Lipiansky (Lažo, Vaic), 56. Hujsa (Demel, Lažo)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: M. Kováčik 10 min nešp. správanie, Ďurák (obaja Nitra) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország, Višňovský - Gajan, M. Korba, 2902 divákov

Hostia začali štvrtý zápas v podobnom duchu ako piatkový. Už v 2. min pohrozil domácim v brejku Lažo, Lakosil však jeho blafák zmaril. V 6. min sa pred bránkou hostí ocitol osamotený Tomáš Chrenko, no Konrádovu svätyňu razantnou strelou netrafil. V 15. min hrali hostia prvú presilovku v zápase a zásluhou gólu Laža išli do vedenia. O tri minúty sa nemýlil ani so solídnou streleckou fazónou hrajúci Kuľha a bolo už 0:2. V závere prvej časti mali hostia ďalšiu presilovku, no najväčšie šance v nej si vypracovali až po prvej prestávke. Lakosil však pri pokuse Laža i Hujsu podržal svoj tím. Od druhej tretiny to už bol suverénne hrajúci Slovan. Jeho prevahu potvrdil v polovici zápasu skúsený Lipiansky, keď ho pred bránkou našiel Lažo. Na jeho gól dokázal v 33. min odpovedať domáci kapitán Kmeč, keď zužitkoval Slovákovu prihrávku spoza bránky. O ďalšiu minútu však znovu Lipiansky presne zakončil jednu z mnohých efektných akcií hostí a Slovan viedol 4:1. Domáce publikum sa neprestávalo
baviť ani za nepriaznivého stavu, ktorý predznamenával koniec účinkovania Nitry v play-off. Nádej domácim vlial kuriózny vlastný gól obrancu hostí Hudeca pri presilovke Nitry, ktorý bol pripísaný Chrenkovi. Aj na tento zásah mali hostia pripravenú okamžitú odpoveď. Rýchle prečíslenie a nápaditú kombináciu zakončil po Demelovej prihrávke do odkrytej bránky Hujsa. Zápas sa ďalej dohrával v pokojnom tempe a nitrianski diváci na záver vyprevadili svoj tím potleskom v stoji.

Hlasy:
Peter Oremus (tréner Nitry): "Z mojej strany adresujem veľkú gratuláciu Slovanu k postupu, ich víťazstvo je úplne zaslúžené. Poďakovať sa chcem našim chlapcom, ktorí v súčasnej dobe spravili pre nitriansky hokej veľmi veľa. Postúpili do semifinále a istotne naštartovali ľudí v Nitre, aby to tu fungovalo, ako má. Pre mňa bola česť pracovať s týmito hráčmi."

Róbert Pukalovič (asistent trénera Slovan): "Vedeli sme, že dnešné stretnutie nebude jednoduché, a preto sme k nemu pristúpili s vážnosťou. Som rád, že sa nám pokyny darilo plniť počas od začiatku až do konca. Vyskytli sa aj nejaké chyby, no tie sa stávajú a spravili sme ich menej ako súper, ktorý mal aj menej síl, čo v konečnom dôsledku rozhodlo."