Slovan si upevnil post lídra po víťazstve v šlágri v Ružomberku 3:2

Futbalisti bratislavského Slovana si upevnili post lídra v tabuľke Corgoň ligy.

Slovan Bratislava Foto: TASR/Dušan Hein
Ružomberok 10. novembra (TASR) - Futbalisti bratislavského Slovana si upevnili post lídra v tabuľke Corgoň ligy.

V nedeľňajšom šlágri 17. kola o prvé miesto vyhral obhajca titulu na trávniku MFK Ružomberok 3:2. Dvoma gólmi sa pod triumf hostí podpísal kanonier Róbert Vittek.

Slovan má na čele päťbodový náskok práve pred Ružomberkom, o bod späť na treťom mieste je Trenčín.

17. kolo Corgoň ligy:

MFK Ružomberok – Slovan Bratislava 2:3 (0:2)
53. Lačný, 84. Ďubek (z 11 m) - 20. a 69. Vittek, 36. Žofčák. Rozhodoval: Vlk, ŽK: Ďubek - Grendel, Žofčák, Kladrubský, Milinkovič, Gorosito, 4675 divákov.

MFK Ružomberok: Lešňovský – L. Lupták (79. Lovás), Greššák, Adamovič, P. Maslo – Ďubek, Zošák (89. Serečin), Martin Nagy – Zreľák – Tawamba – Lačný

ŠK Slovan:
Putnocký – Bagayoko, Gorosito, Kladrubský, Vrabec – Kolčák – Žofčák, Grendel, Milinkovič (80. Peltier) – Halenár - Vittek

Pod Čebraťom sa od začiatku hralo svižne, v úvode bola o niečo častejšie lopta na bratislavských kopačkách. Ako prvý sa však ocitol v permanencii gólman "belasých" Putnocký, keď v 5. minúte skrotil Zreľákov pokus z 20 metrov. V 16. minúte Greššák parádnou kĺzačkou do tutovky nepustil Vitteka. O dve minúty neskôr sa štyria Slovanisti rútili na dvoch domácich hráčov, Milinkovič to zobral na seba a z diaľky vyslal nemastnú, neslanú strelu na ružomberskú bránu. V 20. minúte po akcii tria Milinkovič – Žofčák - Vittek bolo razom 0:1. Vedúci gól Slovana vyvolal búrku nevôle v domácom tábore i v hľadisku, pretože Ružomberčania sa dožadovali odpískania ofsajdu. V 36. minúte Bagayoko naservíroval loptu do šestnástky Žofčákovi a ten presne k pravej žrdi upravil na 0:2. O dve minúty nato mali domáci obrovskú príležitosť na odpoveď. Lačného hlavička sa odrazila od brvna a následnú Zreľákovu strelu zázračne chytil na zemi ležiaci Putnocký.

Róbert Vittek Foto: TASR/Dušan Hein
V 54. minúte prišiel kontaktný gól "Ruže", Ďubek špičkou kopačky predĺžil loptu na nabiehajúceho Lačného a ten rutinným spôsobom nedal Putnockému žiadnu šancu – 1:2. V 67. minúte si Halenár pripravil po Vittekovej prihrávke palebnú pozíciu a natiahol Lešňovského. V 69. minúte po nedorozumení v domácej obrane dokopol loptu do prázdnej brány pohotovo Vittek – 1:3. V 84. minúte zahral rukou Gorosito vo vlastnom pokutovom území a Ďubek z nariadenej penalty znížil na 2:3. Záver stretnutia sa niesol v znamení domáceho tlaku, ale k vyrovnaniu už neprišlo, hoci v nadstavenom čase si Kladrubský dal takmer vlastný gól.