02. apríla 2010

Slovan suverénne za prvým mečbalom

Hokejisti Slovana Bratislava majú po piatku na svojich hokejkách prvý postupový mečbal do finále. V treťom súboji semifinálovej série play off Slovnaft extraligy 2009/10 ...

slovan Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 2. apríla (WEBNOVINY) - Hokejisti Slovana Bratislava majú po piatku na svojich hokejkách prvý postupový mečbal do finále. V treťom súboji semifinálovej série play off Slovnaft extraligy 2009/10 zvíťazili favorizovaní slovanisti na ľade tímu HK K-Cero Nitra presvedčivo 9:2 (3:1, 3:1, 3:0) a v sérii sa ujali vedenia 3:0. Jedným z najlepších hráčov v drese hostí bol útočník Dávid Skokan, autor dvoch gólov a dvoch asistencií. Postup do finále môžu Bratislavčania spečatiť už na Veľkonočnú sobotu, keď je od 17.00 h na programe v Nitre štvrtý duel série.

Hokej - Slovnaft extraliga - semifinále play-off - tretí zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

HK K-Cero Nitra - Slovan Bratislava 2:9 (1:3, 1:3, 0:3) - stav série 0:3
Góly: 15. S. Saliji (V. Vlk, H. Ručkay), 25. Jass (M. Kováčik) - 3. Kuľha (Hujsa), 4. D. Skokan (L. Hudáček), 6. M. Bakoš (D. Skokan), 27. Kuľha (Hujsa), 36. D. Skokan (Róbert Huna), 38. Lipiansky (S. Hudec, Sersen), 41. Demel (Hujsa, J. Kováčik), 43. L. Hudáček (D. Skokan), 56. Vaic (Sersen)
Vylúčení: 11:10 na 2 min, navyše Ďurák (Nitra) 10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kubuš, P. Grečko - Bundil, M. Novák, 5350 divákov

Nitra: Lakosil (6. M. Laco) - Ďurák, Špelda, Širokovs, Jass, Rais, V. Vlk, Ďurkech, König - S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay - M. Slovák, M. Kováčik, Čaládi - Gráčik, M. Štefanka, Kmeč - Šinkovič, Michal Novák, Dobrý
Slovan: Konrád - J. Kováčik, Bohunický, Štajnoch, Sersen, Tesařík, S. Hudec, O. Rusnák, Tulupov - Kuľha, Hujsa, Demel - Lažo, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna, A. Nedorost, Richard Huna - M. Bakoš, L. Hudáček, D. Skokan

Lepší začiatok si hostia nemohli želať. V 3. min vybojoval za Lakosilovou bránkou puk Hujsa a po jeho prihrávke sa skúsený Kuľha nemýlil - 0:1. V polovici štvrtej minúty vyhral Hudáček buly, puk nasmeroval na hokejku Skokana, ktorý tvrdou strelou zvýšil už 2:0 pre Slovan. Oddychový čas, ktorý si okamžite vzal tréner Nitry Peter Oremus, rozbehnutých hostí nezastavil. Tí pridali v 6. min tretí gól z hokejky Bakoša, po ktorom sa z nitrianskej bránky porúčal Lakosil na striedačku. V 8. min mali domáci presilovku, no počas nej Vaic vysunul Lipianskeho do samostatného úniku, ktorý ešte Marek Laco stačil zneškodniť. Korigujúceho gólu sa zaplnená Nitra aréna dočkala v 15. min. V presilovke sa do puku oprel Saliji a vrátil domácich do zápasu - 1:3. Tí až do záveru prvej časti pokračovali v aktívnej hre, no ďalšieho presného zásahu sa v nej nedočkali. Stalo sa tak až päť minút po prvej prestávke. Obranca Jass si počkal na vhodnú príležitosť a medzi kruhmi prestrelil Konráda - 2:3. Kontaktný gól dal domácim priaznivcom nádej, no hostí upokojil v 27. min Kuľha tvrdou a presnou strelou v presilovke. Skóre sa v druhej časti menilo ešte dvakrát. Najskôr v 36. min zužitkoval dôraz Róberta Hunu Dávid Skokan, a v 38. min Lipiansky v presilovke zblízka upravil už na 2:6.

Aj nástup do tretej časti sa vydaril hosťom. Tí začali záverečné dejstvo presilovkou, ktorú využil Demel. O dve minúty na to pridali slovanisti ďalší presný zásah, keď s chuťou hrajúci Skokan naservíroval puk pred bránku mladému Hudáčekovi a ten zvýšil na už hrozivých 8:2. Za rozhodnutého stavu sa stretnutie v ďalšom priebehu už len dohrávalo. V záverečných minútach zaujal ešte gól Vaica po prihrávke Laža. Hostia vysokým víťazstvom získali mečbal a o svojom postupe do finále môžu rozhodnúť už v sobotu.

Hlasy:
Peter Oremus (tréner Nitry): "Slovan nás prevýšil vo všetkých činnostiach. Dal nám góly hneď na začiatku zápasu. Za stavu 0:3 sa už hrá
veľmi ťažko. Škoda chýb, ktoré sme narobili, skóre nemuselo byť také vysoké. Ľudia v Nitre nám fandia, sú skvelí a zajtra ich chceme potešiť."

Róbert Pukalovič (asistent trénera Slovana): "Začali sme veľmi dobre, snáď najlepšie počas tohto play-off. Až pokiaľ sme zbytočnými vylúčeniami takmer dostali Nitru na koňa. Nakoniec to chlapci zvládli, za čo im patrí vďaka. Podarilo sa im streliť ďalšie góly, čím sme získali tretie
víťazstvo. Áno, bolo to dnes jednoznačné, no play-off sa hrá na víťazstvá."