29. októbra 2016

Slovan triumfoval na ľade Severstaľu Čerepovec

Na snímke Marek Ďaloga (Slovan).

Na snímke Marek Ďaloga (Slovan). Foto: TASR/Martin Baumann

Čerepovec 29. októbra (TASR) - HC Slovan Bratislava triumfoval v sobotnom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Severstaľu Čerepovec 3:1. Hostia skórovali v presilovej hre, oslabení i rovnovážnom počte, v závere prvej tretiny sa presadil Marek Ďaloga, koncom druhého dejstva udrel Jeff Taffe a krátko pred treťou sirénou dal gól Kyle Chipchura.

Zverenci Čecha Miloša Říhu sa v tabuľke Západnej konferencie dotiahli na svojho sobotného súpera na rozdiel jediného bodu. Ukončili piaty tohtosezónny trip, na ktorom predtým nestačili na SKA Petrohrad a CSKA Moskva. Na ďalší odcestujú na budúci mesiac, 8. novembra nastúpia v Jekaterinburgu.
Severstaľ Čerepovec - HC Slovan Bratislava 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 56. Monachov (Magogin, Jevsejenkov) - 19. Ďaloga (Jeglič), 37. Taffe (Cheechoo), 59. Chipchura (Brust, Plastino). Rozhodovali: Bukin, Vasiliev - Ivanov, Černyšov (všetci Rus.), vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 3960 divákov

zostavy:
Severstaľ: Kovář - Masuhr, Chochlov, Stasenko, Jevsejenkov, Kudako, Ježov, Sizov - Kagarlickij, Černov, Polák - Vovčenko, Trubačov, Truňov - Magogin, Avcin, Kazakovcev - Vorobjov, Karlin, Monachov - Mons

Slovan: Brust - Plastino, Meszároš, Starosta, Rosandič, Ďaloga, Bačík, Pokorný - Nedorost, Taffe, Jeglič - Lušňák, Chipchura, Cheechoo - Valský, Zigo, Petráš - Hlinka, Šiška, Vopelka

Bratislavčania hrali v úvode v oslabení pri vylúčení Jegliča, tlak domácich prežili bez inkasovaného gólu. Vzápätí sa na trestnú lavicu porúčal Petráš a pokračovala tak prevaha Čerepovca, ktorý nezužitkoval ani druhú presilovku v krátkom časovom slede. Aj v rovnovážnom počte sa častejšie hralo v obrannom pásme Slovana, brankár Brust bol v permanencii na rozdiel od jeho náprotivka Kovářa, v jednom prípade mu pomohla žrď. Hra sa začala prelievať až v druhej polovici tohto dejstva, do prvej šance hostí sa dostal Nedorost v 14. minúte, dvoma strelami sa prezentoval Plastino. Po pokuse Cheechooa zabránili domáci faulom Rosandičovi v dorážke a Slovan premenil hneď úvodnú početnú výhodu, v 19. minúte otvoril skóre Ďaloga.

Na začiatku druhej tretiny sa nezopakovala jednosmerná premávka na bránku Brusta, Bratislavčania čerpali z povzbudivého momentu, ktorým bol vsietený zásah do šatne. Vďaka vyhraným vhadzovaniam sa držali v útočnom pásme, v 24. minúte musel Kovář pohotovo hasiť strelu Nedorosta. Ich aktivitu pribrzdilo viac než minútové oslabenie o dvoch mužov po vylúčeniach Šišku a Meszároša, ktorému sa "belasí" ubránili. Nasledovala nevyužitá presilovka hostí, potom na opačnej strane Brusta neprekonali členovia elitnej formácie Severstaľu Kagarlickij, Polák ani Černov. Pri tretej presilovke Slovana v zápase nezvýšil náskok v obrovskej príležitosti Cheechoo. V závere prostrednej časti poslali rozhodcovia Bratislavčanov do početnej nevýhody za príliš veľa mužov na ľade, "belasí" nielenže odolali tejto možnosti domácich, ale zvýšili svoje vedenie. Cheechoo vybojoval puk a naservíroval ho Taffeovi, ktorý v 37. minúte upravil na 2:0. V tom istom oslabení sa osamotene rútili dopredu Zigo s Chipchurom, prvý menovaný vzal zodpovednosť na vlastné plecia, no nepochodil zoči-voči Kovářovi.

Čerepovec odštartoval tretie dejstvo dohrávaním svojej ďalšej presilovky, Brust nekapituloval ani v nej. Nepriaznivý stav, ako aj tabuľková blízkosť velili pridať obrátky Severstaľu, ten si pri vylúčení Starostu nevypracoval súvislejší tlak. Z jedného protiútoku mohol ešte viac odskočiť Slovan, Taffe s Jegličom sa nepresadili proti Kovářovi. Bratislavčania sa od domácich nenechali trvalejšie zatlačiť, inkasovali však kontaktný gól. V 56. minúte neudržal Brust nahodený puk, Monachov sa obtočil okolo bránky a znížil. O troch bodoch pre hostí definitívne rozhodol v 59. minúte Chipchura, ktorý skóroval po individuálnej akcii.

Fortuna liga: Ružomberok prehral v Trnave, Trenčín vyškolil Vráble