15. júla 2014

Slovan vstúpil do futbalovej Európy výhrou, New Saints zdolal 1:0

Na snímke gólová radosť futbalistov Slovana Bratislava v prvom zápase 2. predkola futbalovej Ligy majstrov 2014/2015 Slovan Bratislava - The New Saints (Wales) v Bratislave v utorok 15. júla 2014. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 15. júla (TASR) - Futbalisti slovenského majstra Slovana Bratislava zvíťazili v utorok v 1. zápase 2. predkola Ligy majstrov 2014/2015 nad waleským šampiónom The New Saints tesne 1:0. Na bratislavských Pasienkoch pred návštevou 4838 divákov sa zverenci českého trénera Františka Straku nedokázali presadiť v prvom polčase, v druhom o výsledku rozhodol gól Erika Čikoša.

Slovan začal náporom, v prvých sekundách predviedol Soumah dlhý individuálny prienik, ale v závere si loptu zabudol za sebou. V 3. minúte išla Halenárova strela nad. Hostia odpovedal rovnako, v 5. minúte Finley napálil nad.

Strelecká prevaha

Na snímke vpravo stredopoliar Erik Grendel (Slovan) a vpravo stredopoliar Sam Finley (New Saints) v prvom zápase 2. predkola futbalovej Ligy majstrov 2014/2015 Slovan Bratislava - The New Saints (Wales) v Bratislave v utorok 15. júla 2014. Foto: TASR/Martin Baumann
TNS prišli s jasnou taktikou hrať v defenzíve bez chyby, no dokázali využiť každý otvorenejší priestor a rýchlo zakombinovať. Okolo desiatej minúty si vypracovali dve zaujímavejšie situácie, no neujali sa. Potom opäť prebral opraty Slovan, po sérii rohov v 15. minúte tvrdo zakončil Fořt, ale Harrison výborne zlikvidoval a následne predviedol aj krásnu robinsonádu po strele Milinkoviča. V 27. minúte mohol otvoriť skóre Hudák, ku ktorému sa na päťke po zmätku v obrane TNS po štandardke dostala lopta, ale ani to ku gólu neviedlo. A ani o minútu tvrdá strela Halenára spoza 16-ky. Gól nepriniesla ani v 33. minúte akcia Soumaha so zakončením Halenára. Obraz hry sa nemenil, Slovan útočil, TNS úporne bránil a tak divákov do polčasu zaujala už len v 42. minúte strela Milinkoviča do náruče dobrého Harrisona.

Čikošov gól

Na snímke vľavo obranca Erik Čikoš (Slovan) a vpravo Matthew William (New Saints) v prvom zápase 2. predkola futbalovej Ligy majstrov 2014/2015 Slovan Bratislava - FC New Saints (Wales) v Bratislave v utorok 15. júla 2014. Foto: TASR/Martin Baumann
V druhom dejstve pohrozil ako prvý už v úvodných sekundách Wilde, no loptu v pokutovom území nespracoval. Gól mal na kopačke v 49. minúte Halenár, ktorý si do pozície narazil zo Žofčákom, ale pálil nad. O pár okamihov nepotrestal hrubú chybu v obrane hostí Milinkovič, ktorý mohol aj zakončiť, ale chcel ešte prihrať a lopta nenašla adresáta. Ale už o pár sekúnd odklial bránu Harrisona Čikoš tiahlou strelou po zemi presne k pravej tyčke v 52. minúte. Slovan ožil, druhý gól mohol pridať Jablonský v 57. minúte, ale po kombinácii do 16-ky sa dostal príliš blízko k brankárovi hostí a ten odvrátil na roh. V 63. minúte musel Harrison opäť na zem po strele Halenára, rovnaký hráč to nepresne skúsil aj o minútu neskôr. V 68. minúte mohol domácich zmraziť striedajúci Darlington, jeho strela ale presvišťala tesne vedľa Pernišovej brány. O štyri minútky zblokoval múr hostí priamy kop Halenára v dobrej pozícii nariadený po faule na prenikajúceho Milinkoviča. "Belasí" sa snažili pridať druhý gól, búšili do hradieb protivníka, ale nedarilo sa im nájsť gólový kľúč. V 83. minúte to nedokázal v päťke Fořt, v 86. ani strelou nad Milinkovič. A v nadstavenom čase po zmätkoch Perniša s obrancami hostia mohli dokonca vyrovnať. Napokon ale domáci uhrali zaslúženú tesnú výhru, no v odvete musia zabrať.