11. augusta 2011

Slovan začal European Trophy víťazstvom

Slovenský hokejový tím HC Slovan Bratislava vstúpil do najväčšieho letného klubového turnaja na starom kontinente European Trophy 2011 štvrtkovým víťazstvom nad piatym mužstvom uplynulej sezóny ...

slovan BRATISLAVA 11. augusta (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový tím HC Slovan Bratislava vstúpil do najväčšieho letného klubového turnaja na starom kontinente European Trophy 2011 štvrtkovým víťazstvom nad piatym mužstvom uplynulej sezóny najvyššej fínskej súťaže KalPa Kuopio 2:1 po samostatných nájazdoch.

Súper "belasých" bol počas celého súboja lepší, čo však gólovo presvedčivejšie nevyjadril. Ujala sa iba Salminenova strela v 16. minúte. O vyrovnanie tesne pred koncom riadneho hracieho času sa postaral Miroslav Preisinger. V päťminútovom predĺžení gól nepadol, rozhodujúci samostatný nájazd premenil strelou pod hornú žŕdku Michal Macho. Slovan nastúpi v ďalšom súboji ET 2011 na ZŠ Ondreja Nepelu v sobotu 13. augusta o 18.00 znova proti fínskemu súperovi - Kärpät Oulu.

Slovan Bratislava - KalPa Kuopio (Fín.) 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 57. Preisinger (Skokan, Lipiansky, rozhodujúci sam. nájazd Macho - 16. Salminen (Kiiskinen)