07. januára 2010

Slovan zdolal hokejistov z Martina po predĺžení

Úvodná dvadsaťminútovka príliš veľa hokejovej krásy nepriniesla, absentovala častejšia streľba, na ľade veľa vzruchu nebolo. Oba tímy sa pred bránkami nedokázali trvalejšie usadiť ani počas ...

BRATISLAVA 7. januára (WEBNOVINY) - Úvodná dvadsaťminútovka príliš veľa hokejovej krásy nepriniesla, absentovala častejšia streľba, na ľade veľa vzruchu nebolo. Oba tímy sa pred bránkami nedokázali trvalejšie usadiť ani počas presilových hier. V 6. min Uram v prečíslení zbytočne viezol puk a neprihral lepšie stojacemu Beranovi. Pred prvou sirénou neuspel pred Križanom z bezprostrednej blízkosti Nedorost. Martin pozorne bránil priestor pred svojim brankárom, domácich napádali už na útočnej modrej, Slovan sa nedokázal dostať do čistej šance. V 23. min to skúšal v dobrej pozícii bekhendom Lipiansky, potom sa zblízka nepresadil Lažo. Hre chýbal väčší náboj, hráči sa dopúšťali pri rozohrávke viacerých chýb. Pohrozili aj Martinčania, v 37. min ešte Trokan zblízka Konráda neprestrelil. O minútu neskôr však pri presilovke polovysokú Klepáčovu strelu tečoval do siete Jabrocký - 0:1. Martinčania sa ešte viac osmelili a do prestávky ešte mohli svoje vedenie zvýšiť.

Slovan sa snažil vyrovnať, v 45. min nedokázal prepasírovať puk cez ležiaceho Konráda Demel. Bratislavčanom sa nedarilo ani v presilových hrách, obrana Martina na čele s Križanom odolávala. Slovanisti boli v koncovke neefektívni. V obrane si museli dávať pozor na rýchle útočné výpady hostí, ich veľké šance však Uram a Dornič nepremenili. Slovan je v tomto týždni mužstvom poslednej minúty, po obrate v záverečných sekundách v Skalici to dokázal aj doma. Tréneri domácich sa aj napriek vylúčeniu Kuľhu rozhodli odvolať Konráda a 9 sekúnd pred koncom skončil puk z hokejky Richarda Hunu za chrbtom pozorného Križana. Martinčania pokračovali v úvode predĺženia v presilovke, ktorú nevyužili. Kuľha po naskočení na ľad potiahol rýchlu akciu, našiel voľného Lipianskeho, ktorý druhýkrát prestrelil Križana a ukončil zápas.

Slovan Bratislava - MHC Martin 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 60. Richard Huna (Hujsa, Demel), 62. Lipiansky (Kuľha) - 38. Jabrocký (Klepáč, Uram)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: M. Valachovič - Bundil, Stano, 2895 divákov

Slovan: Konrád - J. Kováčik, Turunen, Tesařík, Bohunický, Štajnoch, Sersen - Kuľha, Hujsa, Demel - Lažo, A. Nedorost, Róbert Huna - Vaic, Lipiansky, Richard Huna - D. Skokan, L. Hudáček, M. Bakoš
Martin: Križan - Polák, P. Klepáč, Pozník, Drgoň, Velebný, I. Ďatelinka - Uram, Jabrocký, M. Beran - Appel, L. Říha, I. Dornič - Trokan, Markovič, Galamboš

Róbert Pukalovič (asistent trénera Slovana): "Nepodali sme optimálny výkon, bolo to bez pohybu, všade sme boli neskoro. Súper sa na nás dobre pripravil, našou statickou hrou sme mu nechávali priestor. Nemôžeme donekonečna v poslednej minúte naháňať šťastie. Musíme s tým niečo spraviť."

Dušan Gregor (tréner Martina): "Pred zápasom by sme bod brali, po jeho skončení môžeme povedať, že sme ho stratili. Hrali sme dobre, boli sme aktívni. Slovanu sme sa vyrovnali v pohybe, dokázali sme eliminovať jeho zbrane. Nepochopiteľnou hrúbkou v závere sme stratili zápas. Takéto veci sa stávajú, aj keď by sa nemali. Hokej je aj o chybách, my sme ju spravili."