02. júna 2016

Slovenky na Holanďanky nestačili, ale postup im neušiel

Archívna fotografia

Archívna fotografia Foto: Teraz.sk/CEV
Biel/Benne 2. júna (TASR) - Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová prehrali vo svojom poslednom zápase v základnej B-skupine na majstrovstvách Európy vo švajčiarskom Biel/Bienne s turnajovými dvojkami Madelein Meppelinkovou a Marleen Van Ierselovou z Holandska 0:2 a zo skupiny postúpili z 2. miesta. Mená súperiek v 1. kole play off, ktoré je na programe v piatok, sa dozvedia neskôr večer po odohratí zápasov v skupinách.

Slovenky si postup zabezpečili už v stredu, keď zdolali Švédky 2:1 a Nórky 2:0. Proti majsterkám Európy z roku 2014 hrali o prvé miesto v skupine, ktoré zaručuje postup priamo do 2. kola. Prvý set na centrálnom kurte bol jasne v réžii Holanďaniek, ktoré ťažili z výborného servisu Van Ierselovou a nedali im žiadnu šancu - 21:9. V nepríjemnom veternom počasí sa hrala v druhom sete vyrovnaná partia a tímy sa ťahali bod po bode. Tesne pred koncovkou sa Slovenky dostali do vedenia 18:16, ale súperky si sériou štyroch bodov vybojovali dva mečbaly. Dubovcová s Nestarcovou ich však nielen odvrátili, ale dostali sa dokonca k setbalu. Neskôr ich mali až šesť, ale nespravili rozhodujúci krok k tomu, aby sa duel dostal do rozhodujúceho tretieho setu. K tretiemu mečbalu sa dostali Holanďanky a zápas ukončila esom Van Ierselová - 28:26.

Dubovcová s Nestarcovou, ktoré v Biel/Bienne obhajujú 4. miesto z minuloročných ME, prehrali s týmto holandským párom druhýkrát v kariére. Bilancia je tak po štvrtku vyrovnaná 2:2.

Výsledky Dubovcovej a Nestarcovej na ME 2016 v Biel/Bienne (Švajč.)

B-skupina:

streda, 1. júna:

Dubovcová/Nestarcová (15-SR) - Lundqvistová/Rininslandová (18-Švéd.) 2:1 (-20, 11, 9)

Meppelinková/Van Ierselová (2-Hol.) - Kjölbergová/Lundeová (31-Nór.) 2:1 (14, -19, 9)

Dubovcová/Nestarcová - Kjölbergová/Lundeová 2:0 (17, 16)

Meppelinková/Van Ierselová - Lundqvistová/Rininslandová 2:0 (12, 14)