16. júla 2006

Slovenky napokon vyhrali aj štvorhru

Slovenské tenistky zvíťazili nad Thajskom v stretnutí play off o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie jednoznačne 5:0 a v roku 2007 si po ročnej prestávke zahrajú medzi širšou svetovou ...

BRATISLAVA 16. júla (WEBNOVINY) - Slovenské tenistky zvíťazili nad Thajskom v stretnutí play off o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie jednoznačne 5:0 a v roku 2007 si po ročnej prestávke zahrajú medzi širšou svetovou elitou.

O rozhodujúci tretí bod sa v úvodnej nedeľňajšej štvorhre postarala v súboji jednotiek oboch tímov Daniela Hantuchová, ktorá bez väčších problémov zdolala Suchanan Viratprasertovú 6:1, 6:3. Štvrtý bod potom pridala Dominika Cibulková, ktorá vo svojej fedcupovej premiére pred domácimi divákmi zvíťazila nad Montinee Tangphongovou 6:3, 6:1. Pod konečné suverénne skóre 5:0 sa v záverečnej štvorhre podpísali Janette Husárová s Magdalénou Rybárikovou. Slovenský pár zvíťazil nad thajským duom Nudnida Luangnamová, Thassha Vitayavirojová za 63 minút 6:2, 6:3.

Slovenkám sa tak podarilo oplatiť aj s úrokmi Thajčankám prehru spred roka z rovnakej fázy súťaže 1:4. Súperky slovenského tímu v 1. kole II. svetovej skupiny budú známe v septembri, keď je na programe žreb oboch svetových skupín.

Slovensko - Thajsko 5:0 - konečný stav, Slovensko postúpilo do II. svetovej skupiny

Janette Husárová, Magdaléna Rybáriková - Nudnida Luangnamová, Thassha Vitayavirojová 6:2, 6:3

Záverečná štvorhra sa už hrala v uvoľnenom tempe a aktérky sa podľa toho na kurte aj správali. Slovenský pár sa v úvode zápasu trochu hľadal, ale od prvého brejku na 3:2 boli Slovenky už jasne lepším párom a I. set vyhrali poľahky 6:2. V druhom dejstve viedli Husárová s Rybárikovou už 4:1. Potom 17-ročná Rybáriková prehrala svoj servis a Thajčanky ešte znížili aj na 3:4. V exhibičnom závere Thajčanky po skvelej výmene odvrátili za stavu 3:5 prvý mečbal, ale druhý sa už Slovekám podarilo premeniť. Premiéra slovenského fedcupového tímu v Národnom tenisovom centre sa napokon skončila suverénne - bez straty setu.