Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

14. septembra 2007

Slovenky v Pohári federácie opäť proti ČeškámSlovenské tenistky sa 2. - 3. februára 2008 v II. svetovej skupine budúceho ročníka Pohára federácie BNP Paribas reprezentačných družstiev žien opäť stretnú s Češkami, tentoraz na ich pôde. ...Zdieľať

MOSKVA 14. septembra (WEBNOVINY) - Slovenské tenistky sa 2. - 3. februára 2008 v II. svetovej skupine budúceho ročníka Pohára federácie BNP Paribas reprezentačných družstiev žien opäť stretnú s Češkami, tentoraz na ich pôde. Rozhodol o tom piatkový žreb v Moskve pred víkendovým tohtoročným finále Rusko - Taliansko. Dejisko vyplynulo z princípu reciprocity. Slovenky v apríli 2007 v Bratislave v rovnakej fáze súťaže podľahli výberu Česka hladko 0:5. Víťazky budú 26. - 27. apríla 2008 hrať o účasť v I. svetovej skupine 2009, zdolané v rovnakom termíne o účasť, v ich prípade zotrvanie, v II. svetovej skupine.

V rebríčku WTA Tour vo dvojhre momentálne najvyššie postavené české tenistky:

Nicole Vaidišová (14. vo svetovom rebríčku vo dvojhre, 215. vo štvorhre), Lucie Šafářová (22. / 830.), Klára Zakopalová (83. / 648.), Iveta Benešová (96. / 49.)

Reakcia Igora Mošku, generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu: "Určite to je najťažší súper, akého sme mohli dostať. Naše dievčatá v tomto smere naozaj nemajú v ostatnom období šťastie. Už sa z toho pomaly stáva tradícia. Výsledok každého zápasu je však pred jeho začiatkom vždy otvorený - stačí pripomenúť naše júlové košické víťazstvo nad favorizovaným Srbskom. Verím, že vo februári nastúpime v najsilnejšom možnom zložení a zabojujeme. Pokúsime sa Češky prekvapiť a revanšovať sa im na ich pôde za tú aprílovú bratislavskú prehru. Hrať sa bude hneď po Australian Open a pred marcovým americkým pokračovaním časti sezóny na tvrdom povrchu. Navyše, Nicole Vaidišová a Lucie Šafářová sú na ´harde´ silné. Predpokladám teda, že domáci tím si zvolí tvrdý povrch. Čo sa týka slovenského družstva, kapitán Mojmír Mihal má zmluvu platnú do konca tohto kalendárneho roka. Rokovania o prípadnom predĺžení sa udejú niekedy v novembri a týka sa to aj daviscupového kapitána Miloslava Mečířa. Jarmila Gajdošová ako naša renkingová trojka prejavila pred súbojom proti Srbkám záujem opäť reprezentovať, akurát vtedy už mala zmluvné povinnosti v Spojených štátoch amerických. Teraz by mohla byť k dispozícii a verím, že postavíme minimálne také silné družstvo ako tento rok."

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cyklista Klöden napokon na domácich MS štartovať nebude
<< predchádzajúci článok
Topánky Jao Minga cennejšie ako dres Jordana