29. marca 2016

Slovenská devätnástka zdolala Rumunov. Na ME však ide Rakúsko

Slovenskí futbalisti sa nepredstavia na majstrovstvách Európy hráčov do 19 rokov. V utorňajšom dueli elitného kola kvalifikácie síce vyhrali v Rohrbachu nad ...

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Rohrbach 29. marca (TASR) - Slovenskí futbalisti sa nepredstavia na majstrovstvách Európy hráčov do 19 rokov. V utorňajšom dueli elitného kola kvalifikácie síce vyhrali v Rohrbachu nad Rumunskom 3:1, ale v konečnej tabuľke obsadili až druhú priečku. Na záverečný turnaj sa prebojoval len víťaz, ktorým sa bez straty bodu stalo domáce Rakúsko. Slovenskí mladíci mu podľahli hneď v prvom vzájomnom dueli 1:3, v zostávajúcom dueli zdolali Česko 2:1.

Elitné kolo kvalifikácie ME "19" - 3. skupina:

Slovensko - Rumunsko 3:1 (2:1)

Góly: 30. Šalata, 43. Špalek, 69. Jirka - 38. Ene. Rozhodoval: Hovhannisjan (Arm.), ŽK: Chelaru, Dudea, Valceanu (všetci Rumunsko)

zostava SR: Jakubech - Horník, Šalata, Kopičár, Hancko - Mihálik, Krč - Jirka (84. Vajs), Jančo (59. Václavík), Špalek - Mráz (89. Balaj)

SR 17 sa rozlúčili s turnajom výhrou nad Bulharmi 3:0

Slovenskí futbalisti do 17 rokov sa rozlúčili s turnajom elitného kola kvalifikácie o postup na ME tejto vekovej kategórie výhrou nad Bulharmi 3:0. Zverenci trénera Ladislava Hudeca v predchádzajúcich súbojoch prehrali s Nemeckom (1:5) aj s Holandskom (0:2), na záver 4. skupine ale vyhrali a skončili tretí.

Na šampionát do Azejbardžanu postúpili Nemci, ktorí zdolali "Oranjes" 1:0.

Elitné kolo kvalifikácie o ME 2017 - 4. skupina:

Bulharsko - Slovensko 0:3 (0:1) Góly: 40. Almási, 48. Brenkus, 80.+3. Vician. Rozhodoval: Harvey (Ír.), ŽK: Špiriak, Slávik

zostava SR: Petráš - Slávik (73. Majdan), Špiriak, Kopas, Sluka - Vician - Kráľovič (62. Tomič), Bremnkus, Lévai - Almási (68. Valach), Gerebenits

Holandsko - Nemecko 0:1 (0:1)