24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2008

06. mája 2008

Slovenská hokejová reprezentácia prehráva po druhej tretine s Nemeckom 1:3

Slovenská hokejová reprezentácia prehráva po druhej tretine vo svojom druhom zápase v C-skupine na majstrovstvách sveta v kanadskom Halifaxe s Nemeckom 1:3. Na dva nemecké góly z úvodnej tretiny odpovedali ...

HALIFAX 6. mája (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia prehráva po druhej tretine vo svojom druhom zápase v C-skupine na majstrovstvách sveta v kanadskom Halifaxe s Nemeckom 1:3. Na dva nemecké góly z úvodnej tretiny odpovedali Slováci v presilovke v 29. min Čiernikom. Nemecké vedenie na rozdiel dvoch gólov opäť zvýšil v 39. min po peknej akcii tretieho útoku Hackert. Slovensko - Nemecko 1:3 (0:2, 1:1) po II. tretine Góly: 29. Čiernik (Ľ. Višňovský, Róbert Petrovický) - 7. Sturm (Busch, Schmidt), 16. Ustorf (Schmidt, Holland), 39. Hackert (Gogulla, Bakos), rozhodujú: Bulanov, Poliakov (obaja Rus.) - Deďuľa (Bielor.), Oskirko (Rus.) Zostavy: Slovensko: Lašák - Ľ. Višňovský, Podhradský, Štrbák, Starosta, Ivan Majeský, Graňák, Sekera, Mezei - Juraj Kolník, Róbert Petrovický, Marcel Hossa - Čiernik, Kollár, M. Kováčik - Melichárek, Podkonický, Skladaný - Fabuš, Húževka, Somík Nemecko: Müller - D. Seidenberg, Schubert, Holland, Schmidt, Bakos, Hördler, Osterloh, Renz - Busch, Ustorf, Sturm - Y. Seidenberg, Ullmann, Tripp - Wolf, Hackert, Gogulla - Rankel, Fical, Felski SITA