06. septembra 2008

Slovenské basketbalistky vyhrali v Rumunsku a sú stále v hre

Slovenské basketbalistky v pohode zvládli predposledný krok v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v Lotyšsku. V sobotňajšom súboji C-skupiny v rumunskom Arade Slovenky zdolali ...

ARAD 6. septembra (WEBNOVINY) - Slovenské basketbalistky v pohode zvládli predposledný krok v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v Lotyšsku. V sobotňajšom súboji C-skupiny v rumunskom Arade Slovenky zdolali presvedčivo domáci tím 83:67 (42:34), do tabuľky si v siedmom zápase zapísali štvrté víťazstvo (prvé na palubovke súpera) a udržali si reálnu šancu na priamy postup na ME 2009. Zverenky americkej trénerky Dany Chatmanovej majú pred sebou už len záverečný kvalifikačný duel v domácom prostredí proti Chorvátsku. Privítajú ho v stredu 10. septembra od 17.00 h v Spišskej Novej Vsi. Výsledok - sobota - kvalifikácia žien o postup na ME 2009 - C-skupina: Rumunsko - Slovensko 67:83 (21:23, 13:19, 14:20, 19:21) Najviac bodov: Pascalauová 19, Vescanová 15, Cutasová 10 - Žirková 30, Jurčenková 13, Hricková 7 Slovenky spočiatku prehrávali, no po trojke Hrickovej v 6. min sa ujali vedenia 14:12. O zvýšenie minimálneho náskoku sa v ďalšom priebehu starala najmä kapitánka Žirková, ktorá sama zaznamenala 11 z 19 slovenských bodov v druhej desaťminútovke. Na domácej strane jej zdatne sekundovala pivotka Pascalauová, ktorá do veľkej prestávky nastrieľala rovnako 17 bodov. V tretej štvrtine najprv Rumunky znížili na rozdiel 4 bodov (38:42), ale v 35. min to bolo po trojke skvelej Žirkovej už o 11 bodov v prospech slovenského tímu. Tento náskok sa už zdal byť dostatočný a aj bol. Keď Žirková v 33. min zvýšila ďalšou trojkou na rozdiel 18 bodov a vzápätí Jurčenková pridala ďalšie 2 body na 72:52, zdecimované Rumunky si vzali time out. Črtajúcu sa prehru už domáce hráčky neodvrátili a Slovenky si po výsledku 83:67 pripísali v tejto kvalifikácii konečne aj víťazstvo na palubovke súpera. SITA