Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

19. januára 2019

Slovenské biatlonistky v štafetách 5. kola len s jedným výkyvomNa snímke slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová na strelnici počas súťaže štafiet žien na 4x6 km v 5. kole Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu 19. januára 2019.Zdieľať
Na snímke slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová na strelnici počas súťaže štafiet žien na 4x6 km v 5. kole Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu 19. januára 2019. Foto: TASR
Ruhpolding 19. januára (TASR) - Slovenské biatlonistky v tejto sezóne pravidelne siahajú v pretekoch štafiet Svetového pohára na pódiové umiestenia, škoda len, že iba do polovice pretekov. Aj v Ruhpoldingu sa v 5. kole stalo to, čo predtým v Oberhofe, na treťom úseku sa zabrzdili a finišujúca Anastasia Kuzminová sa musela predierať vpred cez spleť súperiek.


Priebežné poradie na medzičasoch bolo v rozpätí dosť pozoruhodné, Slovenky sa pohybovali medzi 2. a až 16. miestom, aby sa nakoniec vďaka Kuzminovej posunuli na konečné šieste.

Terézii Poliakovej opäť bolo ľúto, že práve na jej treťom úseku zatiahla za ručnú brzdu. Podala výkon, ktorý sa od nej očakával, len v jednom neuspela, prvý stojkový terč nesklopila a musela sa vydať na trestný okruh.

"Snažila som sa nemyslieť na nič zlé a myslieť pozitívne," povzdychla si v cieli. "Na ležke som si dávala pozor, aby som streľbu neurýchlila a trochu s rešpektom som ju zastrieľala. Na stojke mi ten prvý náboj riadne uletel, potom som ďalšie štyri dala a bola som presvedčená o tom, že jedno odbíjanie postačí. Nepadlo to, roztriasli sa mi veľmi nohy a začala som myslieť na to, aby som tímové úsilie nepokazila trestným kolom. Už som sa nevedela poriadne skoncentrovať."

Pri kritickej situácii napadli Teréziu Poliakovú čierne myšlienky. "Neubránila som sa im, ja len dúfam, že to bude časom lepšie. Už sa k tomu nebudem vracať a rozprávať, ako bolo a bude, ale hádam v úsilí vydržím a dočkám sa aj lepších výsledkov."Paulína Fialková sa potešila už pri sesterskej odovzdávke, keď ju dopredu na druhý úsek poslala mladšia sestra Ivona. "Ja som bola rada, že budem bežať za Nemkami a za Dahlmeierovou sa vyvážať. Čakala som, že ju budú diváci hnať vpred a ja si budem predstavovať, že to kričia na mňa."

Jediné dobíjanie Paulínu Fialkovú zabrzdilo len nepatrne. "Uvedomovala som si, že ak aj netrafím a zariskujem v rýchlosti, mám ešte šancu na opravu. Už som si myslela, že som v ležke všetko trafila a takmer som z nej predčasne odišla. Hneď som však dobila a bola v kontakte s ostatnými. Aj v stojke som zariskovala, vnímala som Francúzku Simonovú ako odchádza a povedala som si, že musím ukázať presnú rýchlostreľbu, to sa mi aj podarilo. Na stojke sa často robia chyby hlavne preto, že na takejto krátkej trati sa dosť riskuje. Niektorým to vyšlo, niektorým nie. Uvidím, ako táto štafeta na mňa pred nedeľnými pretekmi zapôsobí. Ja som však už taká, do každých dávam všetko a verím, že nohy rýchlo zregenerujem. V poslednom kole som ich mala dosť tuhé."

Paulína Fialková sa druhýkrát v sezóne objavila v štafete na druhom úseku. "Ja o tom nerozhodujem, som však pripravená vždy na maximum, tretí úsek som si napríklad ani raz nevyskúšala."

Ivona Fialková dosť dlho lapala v cieli dych a vďačne si dopriala plné dúšky bavorských Álp ako prvá zo slovenského kvarteta.

"Ja som spokojná, bežecky to bolo lepšie ako v šprinte. Musím pochváliť lyže, boli naozaj kvalitné, v zjazde som sa porovnávala s ostatnými a musím servisnému tímu poďakovať. Na strelnici si na ležke verím, na stojke som sa trošku potrápila, našťastie dva terče pri dobíjaní som sklopila. Na prvom úseku sa hromadí dosť zodpovednosti a som rada, že mi to vyšlo teraz i predtým v Oberhofe."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Crystal Palace pomáha bezdomovcom, poskytlo im prístrešok
<< predchádzajúci článok
Rím si poradil s Turínom

Slovenské biatlonistky v štafetách 5. kola len s jedným výkyvom - diskusné fórum čitateľov