Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

18. júna 2007

Slovenské diecézy podľa Tondru v dohľadnej dobe nerozdeliaRozdelenie slovenských katolíckych diecéz podľa predsedu Konferencie biskupov Slovenska Františka Tondru v dohľadnej dobe nebude. "Určite to nebude zajtra," spresnil pred novinármi Tondra po prílete z ...Zdieľať

BRATISLAVA 18. júna (WEBNOVINY) - Rozdelenie slovenských katolíckych diecéz podľa predsedu Konferencie biskupov Slovenska Františka Tondru v dohľadnej dobe nebude. "Určite to nebude zajtra," spresnil pred novinármi Tondra po prílete z Vatikánu, kde slovenskí biskupi boli na pravidelnej návšteve Svätého Otca Ad limina. Tondra tiež nechcel špecifikovať, aké rozdelenie diecéz do úvahy prichádza.

Slovenskí biskupi počas návštevy pápeža nepozvali na Slovensko. Tondra to zdôvodnil tým, že pozvanie musí byť formálne a písomné a nielen podané v priateľskom rozhovore.

Slovenskí biskupi sa v Ríme zaujímali aj o blahorečenie bývalého spišského diecézneho biskupa Jána Vojtaššáka. Podľa Tondru proces blahorečenia pokračuje, ale je nutné doplniť niektoré údaje.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ďalším hitom budú dotykové displeje na mobiloch
<< predchádzajúci článok
Výnosy z mýtneho v ČR za päť mesiacov presiahli 2 miliardy