Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. marca 2023

Slovenské domácnosti patria k tým šťastnejším na svete. Bez vodovodu sú iba dve percentá bytov, najmä v jednom krajiBez vodovodu sú na Slovensku vyše dve percentá bytov. Najviac ich je v Prešovskom kraji, kde nemá vodovod spolu 9 236 bytov. Najmenej bytov bez vodovodu je v Bratislavskom kraji, kde ich je 670, čo predstavuje 0,2 ...Zdieľať
voda 676x451 26.3.2023 (SITA.sk) - Bez vodovodu sú na Slovensku vyše dve percentá bytov. Najviac ich je v Prešovskom kraji, kde nemá vodovod spolu 9 236 bytov. Najmenej bytov bez vodovodu je v Bratislavskom kraji, kde ich je 670, čo predstavuje 0,2 percenta.


Informovala o tom hovorkyňa pre Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021 Jasmína Stauder zo Štatistického úradu SR pri príležitosti Svetového dňa vody.

Podľa sčítania má Slovenská republika 1 908 422 bytov, ktoré majú vodovod v byte zo spoločného zdroja.

„Predstavujú 85,37 percenta zo všetkých bytov v SR. Slovenské domácnosti tak patria k tým šťastným na svete, nakoľko výrazná väčšina z nich má pohodlný prístup k čistej vode,“ uviedla Stauder. Vodovod v byte z vlastného zdroja má 235 640 bytov, čo predstavuje viac ako 10,5 percenta bytov.


Svetový deň vody bol vyhlásený v roku 1992 Valným zhromaždením Organizácie spojených národov (OSN) na Konferencii v brazílskom meste Rio de Janeiro a oslavuje sa od roku 1993.
Zdroj: SITA.sk - Slovenské domácnosti patria k tým šťastnejším na svete. Bez vodovodu sú iba dve percentá bytov, najmä v jednom kraji © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V procese s exšéfom operatívcov NAKA Kaľavským má vypovedať kajúcnik Petrov, prezývaný Tiger
<< predchádzajúci článok
Ukrajina žiada o mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN po tom, čo Putin oznámil svoje jadrové plány