10. novembra 2013

Slovenské hokejistky prehrali s Českom na turnaji v Japonsku

Slovenské hokejistky prehrali na Turnaji piatich krajín v japonskej Jokohame aj svoj posledný tretí zápas. Po hladkých prehrách 0:6 s Japonskom a 0:7 s Nemeckom však proti Česku neuspeli až po samostatných ...

Jokohama 10. novembra (TASR) - Slovenské hokejistky prehrali na Turnaji piatich krajín v japonskej Jokohame aj svoj posledný tretí zápas. Po hladkých prehrách 0:6 s Japonskom a 0:7 s Nemeckom však proti Česku neuspeli až po samostatných nájazdoch, keď prehrali 2:3, pričom zverenky trénera Milana Skokana viedli v tretej tretine až do 53. minúty zásluhou Mikeskovej 2:0. V nájazdoch sa postupne nepresadili Mikesková, Ihnaťová a Jurčová a rozhodol jediný úspešný pokus Češky Křížovej.

"Odohrali sme náš najlepší zápas na turnaji, škoda jeho záveru...," citoval hockeyslovakia.sk Milana Skokana. "Mali sme s dievčatami 'tvrdší' rozbor predchádzajúcich dvoch zápasov a proti Češkám sa predstavili v úplne inom svetle. Proti súperkám, ktoré pricestovali do Japonska v najsilnejšom zložení a dovtedy oba zápasy vyhrali, podali veľmi dobrý, kolektívny výkon. Žiaľ za stavu 2:0 sme urobili jednu kardinálnu chybu, po ktorej Češky strelili kontaktný gól a to ich povzbudilo a do konca riadneho hracieho času vyrovnali. Aj predĺženie bolo dramatické, no rozhodovalo sa nakoniec až v samostatných nájazdoch, v ktorých mali viac šťastia súperky. Napriek prehre musím našim dievčatám za výkon vysloviť poďakovanie a verím, že v takýchto výkonoch budú pokračovať aj v ďalších zápasoch. To, čo predviedli v prvých dvoch zápasoch na turnaji totiž nebolo odzrkadlením ich možností. Na dnešnom stretnutí bol aj slovenský veľvyslanec v Japonsku pán Michal Kottman a po stretnutí prišiel za dievčatami do kabíny a poďakoval sa im za dobrý výkon."

SLOVENSKO – ČR 2:3 pp a sn (0:0, 1:0, 1:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 28. Mikesková (Jurčová, Plencnerová), 48. Mikesková (Jurčová, Klimášová) – 53. Polenská, 56. Křížová, rozhodujúci nájazd Křížová, vylúčené 6:6, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 361 divákov.