19. júla 2016

Slovenské kadetky na úvod šampionátu zdolali Argentínu 32:19

Na snímke zľava slovenské reprezentantky Katarína Kostelná a Adriana Holejová počas zápasu D - skupiny MS 18 žien Slovensko - Argentína v Bratislave 19. júla 2016. FOTO TASR - Andrej Galica Foto: TASR Andrej Galica
Bratislava 19. júla (TASR) - Slovenské hádzanárky do 18 rokov úspešne odštartovali domáce majstrovstvá sveta kadetiek. V bratislavskom NTC zdolali v D-skupine Argentínu jednoznačne 32:19 a do tabuľky si pripísali prvé dva body.

Zverenky trénera Jána Beňadika ešte v základnej skupine nastúpia proti Uzbekistanu (20.7.), Slovinsku (22.7.), Dánsku (23.7.) a Egyptu (25.7.). Do osemfinále sa prebojujú prvé štyri tímy z šesťčlennej tabuľky.

MS hádzanárok do 18 rokov v Bratislave

D-skupina:

Slovensko - Argentína 32:19 (14:10)

Rozhodovali: Antičová, Jakovljevičová (obe Srb.)

Hlasy po zápase:

Ján Beňadik, kouč SR: "Som spokojný s výsledkom, ktorý je pre nás veľkým povzbudením pred ďalšími zápasmi. Mňa to bavilo a dúfam, že to bavilo aj ľudí a prídu nás povzbudiť aj zajtra. Na začiatku bolo trochu cítiť nervozitu najmä v prechodovej fáze, ale v druhom polčase sme už ukázali prevahu a zápas sme kontrolovali."

Barbora Hanzalíková, brankárka SR (vyhlásená za najlepšiu hráčku): "Spadol nám kameň zo srdca, pretože bolo ťažké nastúpiť hneď na prvý zápas proti mimoeurópskemu tímu. Nevedeli sme, čo presne môžeme od súpera očakávať a som rada, že sme to zvládli. Snažila som sa, aby som čo najviac pomohla tímu."

Slovenkám úvod vyšiel a po góloch Kostelnej a Solárovej viedli rýchlo 2:0. Brankárka Hanzalíková držala za pohyblivou obranou čisté konto takmer štyri minúty, potom ale dvakrát inkasovala a súper vyrovnal skóre na 2:2. Rozhodujúci úsek prvého polčasu prišiel medzi 7. a 14. minútou, keď domáce šnúrou piatich gólov za sebou odskočili na 8:3. Strelecky sa darilo najmä krídelníčke Kostelnej a hoci Juhoameričanky príliš nezaostávali, do kabín išli so štvorgólovým mankom. Do druhého polčasu vstúpili Argentínčanky svižne a znížili na 12:14, ale bližšie ich už domáce nepustili. Naopak, v 37. minúte po úspešnej sedmičke Kostelnej to bolo už 19:12 pre Slovenky. Tie viedli desať minút pred koncom 23:16 a v závere svoj pohodlný náskok ešte zvýraznili.