11. novembra 2011

Slovenské volejbalistky definitívne prišli o olympiádu

Slovenským volejbalovým reprezentantkám sa definitívne rozplynul sen o účasti na budúcoročných Hrách XXX. olympiády v Londýne. Na predkvalifikačnom turnaji v ruskom Kaliningrade ...

volejbal KALININGRAD 11. novembra (WEBNOVINY) - Slovenským volejbalovým reprezentantkám sa definitívne rozplynul sen o účasti na budúcoročných Hrách XXX. olympiády v Londýne.

Na predkvalifikačnom turnaji v ruskom Kaliningrade prehrali v základnej A-skupine aj druhý zápas, keď v piatok podvečer nestačili na Belgičanky a za 63 minút im podľahli 0:3 (-17, -16, -14). V konečnej tabuľke im patrí tretie miesto, do semifinále postúpili iba prvé dva tímy. V hlavnej kvalifikačnej fáze, ktorá sa bude hrať na jar budúceho roka, si zahrá iba celkový víťaz skupiny.

V sobotu sú v Kaliningrade na programe semifinálové duely. Belgičanky nastúpia proti Rumunkám a domáce úradujúce majsterky sveta z minuloročného šampionátu v Japonsku Rusky si zahrajú so Španielkami.

Slovensko - Belgicko 0:3 (-17, -16, -14)
63 min, rozhodovali: Hakkarainen (Fín.), Kupp (Est.), 450 divákov

Slovensko: Bramborová, Hrončeková, Pereira Soaresová, Noseková, Hatinová, Smáková, libero Nikmonová (Radosová, Pencová)

Belgicko: Aelbrechtová, Dirickxová, Leysová, Heyrmanová, Van Heckeová, Rousseauxová, libero Courtoisová (Biebauwová, De Schrijverová, Eykensová)

Slovenky začali veľmi zle a tréner Miroslav Čada si už za stavu 0:5 zobral oddychový čas, aby svoje zverenky upokojil. Po technickom time-oute sa Slovenkám podarilo znížiť na 7:8, ale ďalej ich už Belgičanky nepustili.

Súperky si čoskoro opäť vybudovali 5-bodový náskok (13:8). Ešte raz to vyzeralo so slovenskými volejbalistkami nádejne, keď sa im tromi bodmi v rade podarilo znížiť z 12:17 na 15:17. Od toho momentu však už Belgičanky jasne dominovali. Za 22 minút vyhrali prvý set presvedčivo 25:17 a viedli 1:0.

V druhom dejstve zverenky trénera Čadu dvakrát viedli - 1:0 a 2:1, do stavu 6:7 držali so súperkami krok, ale potom sa zosypali. Belgičankám stačili dve bodové šnúry, vďaka ktorým sa posunuli zo stavu 7:9 na 7:13 a potom z 9:13 na 9:20 a bolo rozhodnuté. Slovenky získali v tejto hre iba 16 bodov.

Ani v treťom sete Slovenky nezdvihli hlavy. Po bezduchom výkone uhrali v ňom iba chudobných 14 bodov, celý zápas prehrali 0:3.

Konečná tabuľka A-skupiny:
1. Rusko 2 2 0 6:0 6 - postup do semifinále
2. Belgicko 2 1 1 3:3 3 - postup do semifinále
---------------------------------------------------------------------------
3. Slovensko 2 0 2 0:6 3

Výsledok piatkového zápasu v B-skupine:
Rakúsko - Španielsko 0:3 (-20, -20, -13)
68 min, rozhodovali: Kozlovskyj (Ukr.) a Maroszek (Poľ.), 500 divákov