Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

06. decembra 2023

Slovenské volejbalistky postúpili priamo na ME 2026Slovenské reprezentantky sa zúčastnia na ME po siedmykrát v ére samostatnosti.Zdieľať
Slovenské volejbalistky postúpili priamo na ME 2026

Slovenské volejbalistky postúpili priamo na ME 2026. Rozhodla o tom Európska volejbalová konfederácia (CEV), ktorá potvrdila Česko ako druhú istú organizátorskú krajinu po Turecku. Slovenky sa tak vďaka 10. miestu z ME 2023 automaticky kvalifikovali na záverečný turnaj.

Slovenské reprezentantky sa zúčastnia na ME po siedmykrát v ére samostatnosti. Zo základnej skupiny postúpili doposiaľ dvakrát. "V utorok ráno som mal telefonát od výkonného riaditeľa CEV. Správna rada CEV schválila druhého organizátora ME 2026 a tým bude Česko. Znamená to, čo som avizoval už dávnejšie. Naše reprezentačné družstvo žien postúpilo na ME 2026 priamo a bez kvalifikácie a to vďaka historickému umiestneniu v podobe 10. miesta na ME 2023. Po prvý raz v histórii! O treťom a štvrtom organizátorovi sa rozhodne medzi Azerbajdžanom, Rakúskom a Švédsko. Do konca januára 2024 bude jasno, kto tento turnaj zorganizuje. Je to úžasná správa a to sme so ženami ešte blízko postupu na MS 2025. Mali by sme si to ozaj všetci vážiť, zopakovať to bude viac ako náročné," uviedol na webe svf.sk prezident Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Marek Rojko.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratia Hughesovci v NHL takmer napodobnili Šťastných
<< predchádzajúci článok
Šatan predniesol správu o činnosti SZĽH, na Slovensku v poslednom období vyrástlo aj šesť malých ľadových plôch (foto)