20. júna 2014

Slovenskí futsalisti zdolali v príprave španielsky SF Ripollet 5:4

Ripollet 20. júna (TASR) - Slovenská futsalová reprezentácia zvíťazila vo štvrtkovom prípravnom zápase v španielskom meste Ripollet nad domácim tímom SF Ripollet 5:4.

V nekvalitnej hale začali Slováci zostra a domácich zatlačili hneď v úvode do obrany, chýbalo im však šťastie v koncovke. Útoky sa prelievali z jednej strany na druhú, brankárske schopnosti musel ukázať aj Gašparovič. Góly padali však až v poslednej päťminútovke. Skóre otvoril z pokutového kopu nekompromisne až na začiatku šestnástej minúty Fehérvári, keď strelu Rafaja zachytil domáci obranca rukou v šestke. Domáci sa k obratu nadýchli na prelome nešťastnej sedemnástej minúty, keď v priebehu 23 sekúnd strelili po pekných signáloch dva góly. Bahnovu strelu zastavila žrď, chladnokrvnosť v koncovke chýbala rovnakému hráčovi aj o chvíľku neskôr, keď v dobrej šanci netrafil ideálne loptu. Trpezlivosť zverencov Marcosa Angula bola odmenená šesť sekúnd pred prestávkou, keď Brunovský po prihrávke Rejžeka chladnokrvne vyrovnal.

Do druhého dejstva mali opäť lepší vstup Slováci, keď Bahna mohol skórovať a Rejžek nepremenil samostatný nájazd. Ujala sa však až tečovaná strela Rafaja, ktorá zapadla k pravej žrdi. 27. minúta priniesla najkrajšiu akciu duelu. Po krásnej prihrávke Papajčíka Bahna efektne pätičkou posunul Slovákov už do dvojgólového vedenia. Strela domácich opečiatkovala iba Obermanovu žŕdku, na druhej strane nepremenil tutovku Drahovský. V 31. minúte Bahnovu strelu smerujúcu za bránkovú čiaru ešte poistil tečom na 2:5 s chuťou hrajúci Brunovský. Nešťastný gól už za pätnásť sekúnd ale nakopol k mohutnému záveru futsalistov Ripolletu, ktorí často hrali s piatimi hráčmi v poli. Po druhej žltej karte putoval pod sprchy Rejžek, domáci presilovku využili a znížili na rozdiel jediného gólu. Záver ale už takticky zvládli na jednotku a mohli aj dvakrát skórovať. Informoval mediálny manažér Vladimír Ambrozek.

SF Ripollet (Šp.) - SLOVENSKO 4:5 (2:2)