03. januára 2015

Slovenskí hádzanári opäť s prehrou, na Yellow Cupe podľahli Tunisku

Slovenský reprezentant Oliver Rábek (vľavo) s trénerom Zoltánom Heisterom

Slovenský reprezentant Oliver Rábek (vľavo) s trénerom Zoltánom Heisterom Foto: TASR/ Martin Baumann
Winterthur 3. januára (TASR) - Slovenskí hádzanári neuspeli ani vo svojom druhom zápase na 43. ročníku turnaja Yellow Cup vo švajčiarskom Winterthure. V sobotu prehrali s účastníkom blížiacich sa MS Tuniskom tesne 27:28. V treťom vzájomnom stretnutí tak zaknihovali druhú prehru. Strelecky sa zaskvel Oliver Rábek, autor 11 gólov. Zverenci trénera Zoltána Heistera predtým na turnaji nebodovali ani s domácim Švajčiarskom (29:31), v nedeľu ich ešte čaká duel s Bieloruskom (13.30 h).

Yellow Cup 2015 - prvý deň:

Slovensko - Tunisko 27:28 (13:12)

Zostava a góly SR: Paul, Putera - T. Urban 2, Szücs 2, Rábek 11/1, Petro 1, Hruščák 4, Volentics 3/2, Pekár, Masica, Briatka 2, Slaninka 1, Mikéci, Kysel 1, Zechmeister, Sivák, vylúčenia: 4:6, 7m hody: 4/3 - 2/1, 800 divákov.

Slováci po svižnom úvode viedli v 6. minúte 5:2 a počas celého prvého dejstva si udržiavali sľubný náskok. Brankár Paul sa zaskvel viacerými efektnými zákrokmi a vpredu sa darilo najmä strelecky disponovanému Rábekovi, ktorý mal už po polčase na konte sedem presných zásahov. Po jeho trojgólovej šnúre odskočila slovenská ekipa v 20. minúte na 10:6, záver úvodného dejstva ale patril africkému tímu, ktorý skresal manko na rozdiel jediného gólu.

Po zmene strán Tunisania vyrovnali a v 36. minúte išli prvýkrát v zápase do vedenia 16:15. O tri minúty neskôr už mali náskok 19:16, no Slováci sa ešte dokázali dotiahnuť. Viackrát ich pokusy zastavila konštrukcia bránky, napriek tomu ešte v 53. minúte Hruščák vyrovnal na 24:24. Tunisko ale kontrovalo tromi gólmi a tri minúty pred koncom získalo rozhodujúci náskok 27:24. Rábek a spol. už v závere iba korigovali skóre.