20. decembra 2011

Slovenskí hádzanári podľahli na Vianočnom pohári Maďarom

Slovenskí hádzanári neuspeli vo svojom úvodnom vystúpení na medzinárodnom turnaji štyroch krajín JUB Vianočný pohár 2011, keď v utorok podľahli v Nových Zámkoch reprezentantom Maďarska 25:29 ...

hadzana slovensko cierna hora 362 NOVÉ ZÁMKY 20. decembra (WEBNOVINY) - Slovenskí hádzanári neuspeli vo svojom úvodnom vystúpení na medzinárodnom turnaji štyroch krajín JUB Vianočný pohár 2011, keď v utorok podľahli v Nových Zámkoch reprezentantom Maďarska 25:29 (13:16).

Zverenci trénera Zoltána Heistera, ktorý má na tradičnom podujatí k dispozícii extraligový výber doplnený o jedného legionára, sa v stredu od 18.30 h predstavia v Trnave proti Poľsku, ktoré v utorkovom zápase vďaka druhopolčasovému obratu zdolalo Česko 33:32 (11:17).

Pre všetkých štyroch účastníkov je Vianočný pohár súčasťou prípravy na januárové majstrovstvá Európy mužov v Srbsku (15. - 29. 1. 2012).

Slovensko – Maďarsko 25:29 (13:16)

Zostava a góly SR: Kovačin, Žernovič – Kopčo, Dudáš, Adamčík, Antl, Szapu 2, Kleis 2, Kasagranda 3, Vadkerti 4, Rábek 6/2, Mikéci 1, P. Hruščák, Ľ. Ďuriš 2, Michal Urban, Kucharík 4
Najviac gólov za Maďarsko: G. Iváncsik a Ancsin po 5, Harsányi 4/2
Pok. hody: 2/2 - 2/1, vylúčení: 3 - 9, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský (obaja SR), 1500 divákov

I. polčas

Úvodné minúty patrili v hale Milénium jednoznačne Maďarom, ktorí sa rýchlo ujali vedenia 3:0 a ďalšie chyby slovenského tímu využili na vypracovanie si šesťgólového náskoku. Tréner SR Heister si za stavu 2:8 v 9. min zobral oddychový čas, ktorý jeho zverencom pomohol. Vzápätí znížili na 5:8, keď strelecky potiahol družstvo dirigent hry Vadkerti. Na druhú polovicu I. polčasu Kovačina v slovenskej bránke vymenil Žernovič. V útoku sa chytil debutant Kucharík a v 26. min Szapu znížil na 13:14. Záver úvodného dejstva zvládli lepšie Maďari, keď dvoma gólmi upravili pred prestávkou na 16:13.

II. polčas

V druhom dejstve pokračovali Slováci v snahe zmazať gólové manko. Najbližšie k tomu boli v 36. min, keď sa dotiahli na 16:17. Súper však hrozbu vyrovnania odvrátil trojgólovou šnúrou, ktorou sa v 40. min ujal vedenia 20:16. Heisterovi zverenci sa v ďalšom priebehu viackrát priblížili na rozdiel dvoch gólov, ale Maďari už vývoj nepustili zo svoju rúk a víťazstvom 29:25 si pripísali do tabuľky turnaja dva body.

Zoltán Heister (tréner SR): "Bol to dobrý a dynamický zápas. V improvizovanom zložení sme sa predviedli solídnou hrou. Spravili sme síce aj niekoľko chýb, ale proti takmer kompletnému maďarskému tímu podali chlapci zodpovedný výkon, s ktorým môžem vysloviť spokojnosť.“