29. októbra 2017

Slovenskí hádzanári zvíťazili v kvalifikácii MS 2019 nad Luxemburskom

Na snímke zľava Julien Kohn (Luxembursko), Dominik Krok (Slovensko), Christian Bock (Luxembursko) a Ľubomír Ďuriš (Slovensko) v zápase 2. kola I. fázy kvalifikácie MS 2019 mužov 1. skupiny Slovensko - Luxembursko v Považskej Bystrici ...

Na snímke zľava Julien Kohn (Luxembursko), Dominik Krok (Slovensko), Christian Bock (Luxembursko) a Ľubomír Ďuriš (Slovensko) v zápase 2. kola I. fázy kvalifikácie MS 2019 mužov 1. skupiny Slovensko - Luxembursko v Považskej Bystrici 29. októbra 2017. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Považská Bystrica 29. októbra (TASR) - Slovenskí hádzanári zvíťazili v nedeľňajšom domácom zápase 1. skupiny prvej fázy kvalifikácie majstrovstiev sveta 2019 nad Luxemburskom 36:19 a do tabuľky si pripísali prvé dva body. Postup na svetový šampionát v roku 2019 si vybojujú len víťazi skupín.

Zverenci trénera Heine Ernsta Jensena sa v ďalšom kvalifikačnom zápase MS predstavia 3. alebo 4. januára 2018 vo Fínsku.

I. fáza kvalifikácie MS 2019 - 1. skupina:

SLOVENSKO - Luxembursko 36:19 (19:6)

zostava a góly:

Slovensko: Žernovič, Paul - Kopčo 3, Urban 4, Volentics 4, Antl 1/1, J. Mikita 4, Petro 1 - Kalafut, Michalka 5, Hruščák 3, Ďuriš 2, M. Mikita 1, Baláž, Urban, Krok 4, Guzy 3, Hlinka

Luxembursko: Auger, Herrmann - Meis 1, Bock 4, Kohn, Molitor 2, Scheid, Bardina 1 - Weyer 3, Cosanti, Zekan, Hoffmann 3, Wirtz 2, Schroeder, Quintus, Krier 3, Bardina.

Rozhodovali: Argyridis, Mouttas (obaja Cyp.), vylúčenia 4:6, 7m hody: 1/1 - 1/0.

Skóre stretnutia síce otvoril hostia, ale v ďalšom priebehu potvrdzovali Slováci úlohu favorita. Výborne bránili a po rýchlych protiútokoch si vypracovali komfortný päťgólový náskok už po desiatich minútach. V 20. minúte už viedli rozdielom desiatich gólov 14:4. K výborne hrajúcej obrane sa pridal aj brankár Žernovič, ktorý zlikvidoval niekoľko vyložených šancí Luxemburčanov. Prevaha Slovákov bola výrazná a polčas vyhrali jasne 19:6.

Do druhého polčasu dal tréner Jensen príležitosť aj ďalším hráčom z lavičky, dominancia Slovákov však v úvode ochabla vinou dvoch vylúčení v krátkom čase. Luxemburčania to využili na strelenie troch gólov, navyše sa im rozchytal brankár Auger. Aj preto sa hráčom Slovenska nedarilo navyšovať trinásťgólový náskok z prvého polčasu. Neskôr však favorit zlepšil hru najmä v ofenzíve a napokon triumfoval rozdielom sedemnástich gólov 36:19.