28. apríla 2012

Slovenskí hokejisti vyhrali nad Nemecko 5:4 po nájazdoch

slovenski hokejisti porazili v priprav BRATISLAVA 28. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia uspela v generálke na májové majstrovstvá sveta, keď v sobotu zvíťazila na turnaji Škoda Cup 2012 v Bratislave nad Nemeckom 5:4 po samostatných nájazdoch.

Nemci sa stali víťazmi turnaja, na druhom mieste skončili Bielorusi, Slovensku patrí tretia pozícia a poslednú štvrtú priečku obsadili Nóri.

Zverenci tréner Vladimíra Vůjtka v bratislavskej Slovnaft aréne viedli už od druhej minúty, keď sa do streleckej listiny zapísal Michel Miklík.

Potom však dva góly zaznamenal nemecký hokejista Reimer. V úvode druhej časti vyrovnal Marek Hovorka a o niekoľko minút neskôr poslal Slovákov do vedenia kapitán Šatan.

Ešte pred druhou sirénou skompletizoval svoj hetrik Reimer a vyrovnal na 3:3. Slovensko sa ešte raz ujalo vedenia, keď ďalší gól streli v 45. min Surový, ale tri minúty pre koncom upravil Akdag na 4:4. V nájazdoch rozhodol o triumfe tímu SR vo štvrtej sérii Juraj Mikúš.

V príprave na MS majú Slováci bilanciu jedno víťazstvo a sedem prehier, keď dvakrát nestačili na Dánov, Rusov aj Čechov, v piatok neuspeli ani s Nórmi.

Obrazom: Slováci si pripísali prvé víťazstvo v príprave na MS

Škoda Cup 2012 - sobota:
Slovensko - Nemecko 5:4 po sam. nájazdoch (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 2. Michel Miklík (Kudroč, Tatar), 23. Marek Hovorka (Špirko, Cibák), 28. Šatan (Sersen, Surový), 45. Surový (L. Hudáček, P. Mikuš), rozhodujúci sam. nájazd J. Mikúš - 8. Reimer (P. Gogulla, Schüle), 15. Reimer (Pietta, P. Gogulla), 36. Reimer (Krüger, P. Gogulla), 57. Akdag

Samostatné nájazdy: Marek Hovorka nedal, Reimer 0:1, Šatan nedal, Greilinger nedal, J. Mikúš 1:1, Rankel nedal, Mauer nedal, J. Mikúš 2:1

Vylúčení: 0:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc - P. Stano, Valach, 4610 divákov

Slovensko: J. Laco - Sekera, Baranka, Sersen, P. Mikuš, Starosta, Vydarený, Kudroč, Mihálik - Radivojevič, Bližňák, Marcel Hossa - Šatan, Surový, L. Hudáček - Michel Miklík, J. Mikúš, Tatar - Marek Hovorka, Cibák, Špirko

Nemecko: Endras - Fischer, Akdag, Krüger, Müller, Lavellée, Schüle, Peterman, Ondruschka - Tripp, Hospelt, Rankel - Kaufmann, Barta, Furchner - Reimer, Pietta, P. Gogulla, Greilinger, Schütz, Mauer

I. tretina
Slováci začali aktívne, dobre korčuľovali a to sa im oplatilo už v 2. min, keď sa Kudročova strela od modrej čiary odrazila od zadného mantinelu k Michelovi Miklíkovi a ten bekhendom pohodlne otvoril stav duelu - 1:0.

Ďalšie šance slovenského mužstva zostali nevyužité, čo zákonite potrestali Nemci. V 8. min J. Laco zlikvidoval dve strely súpera, no na ďalšiu strelu od Reimera už nestačil.

Ten istý hráč sa do streleckej listiny zapísal aj v 15. min a poslal Nemecko do vedenia.

II. tretina
Aj druhú časť začali Slováci dobre a vyťažili z toho gól. V 23. min zaznamenal premiérový reprezentačný presný zásah Marek Hovorka, ktorému po peknej individuálnej akcii prihral Špirko.

O štyri minúty neskôr sa Miroslav Šatan obtočil okolo nemeckej bránky a lišiacky zasunul puk za Endrasov chrbát.

Zmenu stavu musel potvrdiť až videorozhodca. Niekoľko skvelých zákrokov previedol brankár J. Laco, aj jeho zásluhou nezískali Nemci niekoľkogólový náskok.

Nestačil však na pokus Reimera, ktorý spomedzi kruhov skompletizoval svoj hetrik. Ešte predtým pohrozil aktívny mladík Tatar, no skóre sa nemenilo.

III. tretina
V 45. min predviedla tretia slovenská formácia peknú akciu. L. Hudáček prihral rýchlemu Surovému, ten vnikol do útočného pásma a vymietol ľavý horný roh Endrasovej bránky - 4:3. Vzápätí Greilinger nepochodil pred J. Lacom a päť minút pred koncom neuspel ani J. Hudáček. Tri minúty pred záverečnou sirénou upravil Akdag na 4:4 a muselo sa predlžovať.

O víťazovi sa však nerozhodlo ani v predĺžení a na rad prišli samostatné nájazdy. V nich bol po troch sériách nerozhodný stav 1:1, keď sa presadili Reimer a J. Mikúš. Triumf Slovákov zariadil vo štvrtej sérii J. Mikúš.