12. decembra 2013

Slovenskí hokejisti zdolali na univerziáde Česko

Slovenskí hokejisti vstúpili do hokejového turnaja v rámci 26. svetovej zimnej univerziády víťazstvom nad tradičným rivalom z Česka 3:2 až po samostatných ...

Ilustračné foto Foto: TASR/Oliver Ondráš
Trentino 12. decembra (TASR) - Slovenskí hokejisti vstúpili do hokejového turnaja v rámci 26. svetovej zimnej univerziády víťazstvom nad tradičným rivalom z Česka 3:2 až po samostatných nájazdoch. V nich sa presadil iba Martin Kalináč, dva razy sa v riadnom hracom čase trafil Martin Baran, ktorý poslal Slovensko do vedenia 1:0 i 2:1. Do tabuľky B-skupiny si pripísali úvodné dva body, kde figurujú za Ruskom, ktoré má po zápase s Veľkou Britániou tri body za víťazstvo 8:0.

Zverenci Igora Tótha nastúpia na svoj druhý zápas v Gianmario Scola Arena v sobotu proti Veľkej Británii (20.30).

Slovensko - Česko 3:2 pp a sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 6., 38. Baran, rozhod. samos. nájazd premenil Kalináč - 7. Kovařík, 38. Babka. Rozhodovali: Hall (Švé.) - Aasum, Pettersen (obaja Nór.). Vylúčení: 5:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 300 divákov.

Zostava SR: Cibuľa - Kramár, Slimák, Tartaľ, Brejčák, Rais, Šedivý, Loydl, Habšuda - Gmitter, Boltun, Baláž - Kentoš, Daniška, Čížek - Kalináč, Baran, Piačka - Gápa, Cútt, Varga

Priebeh zápasu

V úvode zápasu nechali Slováci svojho súpera tri razy vystreliť, no od 3. minúty sa obraz hry zmenil a svoju prevahu korunovali v 6. minúte gólom Barana, ktorý dorazil vyrazený puk - 1:0. Slovenská radosť trvala iba niekoľko sekúnd, pretože po dvoch žŕdkach poslal puk za Cibuľov chrbát Kovařík - 1:1. Slovenský tím mal navrch, keď po góle volali najmä šance Baláža a Piačku, stav do konca prvej dvadsaťminútovky sa však nezmenil. V druhej tretine si zverenci Igora Tótha zahrali viac ako minútovú presilovku o dvoch hráčov, no nedokázali z nej nič vyťažiť. Pokračovali však v útočnej aktivite a odmenou im bol gól v 38. minúte, ktorý vsietil Baran aj s prispením súperovho obrancu - 2:1. Na začiatku záverečného dejstva sa rútil na Cibuľu český útočník Březina, ale slovenský gólman podržal svoj tím. Vzápätí Slováci pykali v početnej nevýhode, keď sa strelou takmer od modrej čiary presadil obranca Babka - 2:2. V 56. minúte Březina trafil na šťastie pre Slovensko iba ľavú žŕdku Cibuľovej bránky. V predĺžení diváci gól nevideli, v samostatných nájazdoch zariadil dva body pre hráčov s dvojkrížom na hrudi Kalináč, ktorý sa ako jediný hráč presadil v tretej sérii nájazdov.