15. júna 2009

Slovenskí karatisti získali na MS 10 medailí

Slovenskí karatisti získali na 7. majstrovstvách sveta WKC (World Karate Confederation), ktoré sa uskutočnili za účasti 254 pretekárov z 21 krajín v americkom stredisku Fort Lauderdale, pod vedením ...

FORT LAUDERDALE 15. júna (WEBNOVINY) - Slovenskí karatisti získali na 7. majstrovstvách sveta WKC (World Karate Confederation), ktoré sa uskutočnili za účasti 254 pretekárov z 21 krajín v americkom stredisku Fort Lauderdale, pod vedením šéftrénera Ladislava Klementisa spolu desať medailí (bilancia: 2 - 4 - 4). Najvzácnejší kov vybojovali medzi jednotlivcami Ľudovít Kocsis a Linda Malíková v súbornom cvičení kata. Na strieborných priečkach klasifikovali Tomáša Kaysera, Barboru Buchtovú (obaja kata), Lindu Malíkovú (kobudo SAI - krátka zbraň) a Máriu Černú (športový zápas kumite nad 60 kg). Bohatú medailovú zbierku karatistov SR na šampionáte v USA skompletizovali štyrmi bronzmi Tomáš Kayser (kobudo SAI), Barbora Buchtová (kobudo SAI a BO - krátka i dlhá zbraň) a Tomáš Valentík (kumite do 78 kg).

"Na majstrovstvách sveta máme vždy najvyššie ciele, tohtoročný šampionát v USA nebol v tomto smere výnimkou. Škoda, že sme pre nákladnú finančnú záležitosť nemohli postaviť aj družstvo. S desiatimi medailami môžem určite vysloviť spokojnosť. Najviac ma potešil Kocsis ziskom zlata a Buchtová, ktorá si vybojovala až tri individuálne kovy. V porovnaní s predchádzajúcim svetovým šampionátom WKC v Bergame 2007 bola teraz na Floride vyššia úroveň, po prvý raz na MS sa súťažilo v kobude. Túto disciplínu cvičia Američania o desať rokov dlhšie ako my, o to je náš medailový úspech cennejší," uviedol pre agentúru SITA šéftréner SR Ladislav Klementis.

Medailová bilancia slovenských karatistov na 7. MS WKC v americkom stredisku Fort Lauderdale na Floride (2 - 4 - 4):