27. decembra 2011

Slovenskí mladíci dostali výprask od Fínov

Po pondelňajšej výhre nad Českom prehrala slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov na Turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Zuchwile s rovesníkmi z Fínska hladko 1:8. Slováci ...

hokejpuk ZUCHWIL 27. decembra (WEBNOVINYa) - Po pondelňajšej výhre nad Českom prehrala slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov na Turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Zuchwile s rovesníkmi z Fínska hladko 1:8.

Slováci doplatili na nedisciplinovanosť, štyri góly dostali v početnom oslabení. Fínom vyšla najmä tretia tretina, v ktorej dali päť gólov. Slovenskú osemnástku čaká ďalší duel v Zuchwile v stredu, keď o 18.30 h nastúpi proti Nemecku.

"Po dvoch tretinách bol stav 1:3 a boli sme ešte v hre o dobrý výsledok. Dalo by sa povedať, že oslabenia v zápasoch s Fínmi nás ´zabíjajú´. V auguste na turnaji v Piešťanoch sme od nich dostali v oslabení šesť gólov, dnes štyri. Neskoro sme reagovali na ich rýchlu hru. Ako som povedal, dve tretiny sme hrali s Fínmi viac-menej vyrovnanú partiu, v záverečnej dvadsaťminútovke sa naplno prejavila ich rýchlosť a kombinačná vyspelosť. Bolo to spôsobené aj tým, že my sme mali v nohách ťažký zápas s predĺžením proti Česku, kým pre Fínov to bol prvý zápas na turnaji. Za stavu 1:6 sme už našich najlepších hráčov šetrili, keďže v stredu nás čaká tretí zápas za tretí deň a proti nám budú hrať oddýchnutí Nemci, ktorí mali dnes voľno," povedal pre szlh.sk tréner SR "18" Milan Hovorka.

Výsledok - Turnaj piatich krajín do 18 rokov v Zuchwile:

Slovensko "18" - Fínsko "18" 1:8 (0:1, 1:2, 0:5)

Góly: 29. Paleček (Šimurka, Buri) - 9. Kulmala, 21. Tikkinen, 23. Leskinen, 43. Tenosalmi, 46. Lindell, 48. Vainio, 51. Rutanen, 56. Friman
Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:4, oslabenia: 0:0.